Anslag · inntektsår 2025
Ravnåsveien 1 og 3 AS
Org.nr. 924792272 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Ravnåsveien 1 og 3 AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 68 087 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 21 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ravnåsveien 1 og 3 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, så avkastningen er 15,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Ravnåsveien 1 og 3 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 966 618 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 383 560 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 365 768 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Ravnåsveien 1 og 3 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 966 618 kr. Bankinnskuddene økte med 1,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (310 428 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 195 640 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 192 962 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ravnåsveien 1 og 3 AS?
Ravnåsveien 1 og 3 AS eies til slutt av Personlig eier A (22,5 % gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Brennsund Holding AS), Personlig eier B (17,5 % gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Blinken Holding AS), Personlig eier C (17,5 % gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Ejo Holding AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Mira Mare AS → Mira Mare Holding AS) og Personlig eier E (7,5 % gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Mira Mare AS → Mira Mare Holding AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ravnåsveien 1 og 3 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Brennsund Holding AS | 22,5 % | 4,7 mill. kr | 29 703 kr |
| Personlig eier B gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Blinken Holding AS | 17,5 % | 3,7 mill. kr | 19 192 kr |
| Personlig eier C gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Ejo Holding AS | 17,5 % | 3,7 mill. kr | 19 192 kr |
| Personlig eier D gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Mira Mare AS → Mira Mare Holding AS | 7,5 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Mira Mare AS → Mira Mare Holding AS | 7,5 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Mira Mare AS → Mira Mare Holding AS | 7,5 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Ejo Holding AS → CBJ Invest AS | 3,8 % | 788 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Ejo Holding AS → Morten J AS | 3,8 % | 788 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Blinken Holding AS → Ludinv AS | 2,5 % | 525 594 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Blinken Holding AS → M. Nordby Invest AS | 2,5 % | 525 594 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Blinken Holding AS → Pengesekken Holding AS | 2,5 % | 525 594 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Brennsund Holding AS | 2,5 % | 525 594 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Ravnåsveien Eiendom AS → Mira Mare AS → Mira Mare Holding AS | 2,5 % | 525 594 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 26,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 21 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 68 087 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 192 962 kr
Hendelser i eierkjeden
- RAVNÅSVEIEN 1 OG 3 AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mill. kr).
- Finansinntektene i BLINKEN HOLDING AS steg fra 289 827 kr i 2024 til 1,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BLINKEN HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BONDLIDTORGET I AS i 2025.
- BRENNSUND HOLDING AS gikk fra 15,1 % til 0 % av aksjene i BONDLIDTORGET I AS i 2025.
- EJO HOLDING AS gikk fra 15,1 % til 0 % av aksjene i BONDLIDTORGET I AS i 2025.
- Finansinntektene i MIRA MARE AS steg fra 44 975 kr i 2024 til 1,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RAVNÅSVEIEN 1 OG 3 AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr).
- MIRA MARE AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i MIRA SANDÅS AS i 2024.
- MIRA MARE AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i NEDRE VEI 8 AS i 2024.
- MIRA MARE HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−25 198 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.