Anslag · inntektsår 2025
Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS
Org.nr. 924588179 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo
Aksjene i Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 14 079 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 14 079 kr. Bankinnskuddene falt med 49 079 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS?
Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (17,3 % gjennom Hasl Holding AS), Personlig eier B (13 % gjennom Eam21 AS), Personlig eier C (11,9 % gjennom K Invest AS), Personlig eier D (10,8 % gjennom Kamøy Holdings AS) og Personlig eier E (8,6 % gjennom The Lighthouse AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Askeladden & Co Fellesinvest 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hasl Holding AS | 17,3 % | 258 847 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Eam21 AS | 13 % | 194 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom K Invest AS | 11,9 % | 177 958 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kamøy Holdings AS | 10,8 % | 161 780 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom The Lighthouse AS | 8,6 % | 129 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lycke Invest AS | 6,5 % | 97 068 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mushu AS | 4,3 % | 64 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sool AS | 4,3 % | 64 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vezto AS | 3,5 % | 51 769 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Thang Invest AS | 3 % | 45 298 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom I Am The SCHÜTT AS | 2,6 % | 38 827 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,2 % | 32 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,2 % | 32 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom LGP AS | 2,2 % | 32 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Prior To The Pass Holding AS | 2,2 % | 32 356 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- LYCKE INVEST AS gikk fra 2,8 % til 0,4 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.