Anslag · inntektsår 2025
Stonkeykongs & Comrades AS
Org.nr. 924547979 · AS · Uoppgitt · Rakkestad
Aksjene i Stonkeykongs & Comrades AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stonkeykongs & Comrades AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,36 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Stonkeykongs & Comrades AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 26 114 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stonkeykongs & Comrades AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 134 586 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 23 296 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 19 019 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 14 481 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stonkeykongs & Comrades AS?
Stonkeykongs & Comrades AS eies til slutt av Personlig eier A (50,1 % gjennom S.B.S. Capital Management AS → SBS Holding AS og SBS Holding AS), Personlig eier B (23,6 % gjennom S.B.S. Capital Management AS → Grusom Holding AS og Grusom Holding AS og F. I. R. E. Holding AS → Grusom Holding AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom S.B.S. Capital Management AS → Mac BH Holding AS og Mac BH Holding AS og direkte), Personlig eier D (7,2 % gjennom Stonkeykong Holding AS) og Personlig eier E (2,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stonkeykongs & Comrades AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom S.B.S. Capital Management AS → SBS Holding AS; SBS Holding AS | 50,1 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom S.B.S. Capital Management AS → Grusom Holding AS; Grusom Holding AS; F. I. R. E. Holding AS → Grusom Holding AS | 23,6 % | 758 631 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom S.B.S. Capital Management AS → Mac BH Holding AS; Mac BH Holding AS; direkte | 8,7 % | 279 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stonkeykong Holding AS | 7,2 % | 230 462 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,1 % | 68 407 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1,3 % | 41 044 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 0,7 % | 23 258 kr | 0 kr |
| Michael von Ballmoos (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 21 411 kr | – |
| Personlig eier H gjennom S.B.S. Capital Management AS; direkte | 0,7 % | 21 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Kongla Invest AS | 0,6 % | 20 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Kongla Invest AS | 0,6 % | 20 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,5 % | 16 418 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,4 % | 12 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,3 % | 10 945 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,3 % | 10 261 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 14 481 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STONKEYKONGS & COMRADES AS økte med 661 100 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i STONKEYKONGS & COMRADES AS økte fra 40 887 til 46 897 i 2025, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KEYLINK AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i STONKEYKONGS & COMRADES AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i STONKEYKONGS & COMRADES AS økte med 791 250 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i STONKEYKONGS & COMRADES AS steg fra 264 440 kr i 2023 til 1,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i STONKEYKONGS & COMRADES AS økte fra 34 557 til 40 887 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HM INVEST HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i STONKEYKONGS & COMRADES AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SBS HOLDING AS gikk fra 75 % til 70 % av aksjene i AVA SYSTEMS AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.