Anslag · inntektsår 2025
1242 Apps AS
Org.nr. 924526327 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i 1242 Apps AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener 1242 Apps AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −71,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i 1242 Apps AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 94,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 868 624 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med 1242 Apps AS?
Fra 2023 til 2024 falt egenkapitalen med 94,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 15,4 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 78 747 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 13,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 115 749 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 48 949 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier 1242 Apps AS?
1242 Apps AS eies til slutt av Verdane Freya Xi Investments AB (30,8 % gjennom Amp Eleven Ii AS), Marius Mårnes Mathiesen (20,6 % gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS og MMM AS), Henrik Lie-Nielsen (11,3 % gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS og Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS), Geir Hamre Nordrik (11,1 % gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS og Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS) og Roger Jørgensen (6 % gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS og Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av 1242 Apps AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Verdane Freya Xi Investments AB gjennom Amp Eleven Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 30,8 % | 2 mill. kr | – |
| Marius Mårnes Mathiesen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS; MMM AS | 20,6 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Henrik Lie-Nielsen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS. Eier også aksjer i HLN Holding AS (100 %) | 11,3 % | 755 252 kr | 0 kr |
| Geir Hamre Nordrik gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS. Eier også aksjer i Fløibanen AS (0,02 %) | 11,1 % | 735 687 kr | 0 kr |
| Roger Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS. Eier også aksjer i Møkster Næringspark AS (6,38 %), Okea ASA (0,13 %), Airthings AS (0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %) | 6 % | 397 445 kr | 0 kr |
| Amalie Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,6 % | 108 399 kr | 0 kr |
| Bertin Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS. Eier også aksjer i Elkem ASA (under 0,01 %), Okea ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 1,6 % | 108 399 kr | 0 kr |
| Mariell Jørgensen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS. Eier også aksjer i Okea ASA (under 0,01 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %) | 1,6 % | 108 399 kr | 0 kr |
| Henna Vilina Raknes gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Helw AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), Axactor ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 97 828 kr | 0 kr |
| Stian Opdahl Pedersen gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → SXP Capital AS | 1,5 % | 97 828 kr | 0 kr |
| Saltasviken AB gjennom Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,3 % | 86 522 kr | – |
| Ragnar Henriksen gjennom Ragnarök Invest AS | 1,3 % | 83 660 kr | 0 kr |
| Jonas Rein Tovsen gjennom Yusan AS. Eier også aksjer i Stjernevind AS (50 %) | 0,8 % | 52 841 kr | 0 kr |
| Aggergaard Holding Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 47 856 kr | – |
| Jenswilly Holding Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 47 856 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 8,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 48 949 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i 1242 APPS AS økte med 7,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i 1242 APPS AS økte fra 547 739 til 1 847 739 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS økte med 30,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN AS falt med 361,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AMP ELEVEN AS steg fra 14 085 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMP ELEVEN AS gikk fra 49,2 % til 44 % av aksjene i AMP ELEVEN II AS i 2025.
- TANSTAAFL AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i 1242 APPS AS falt med 89,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i 1242 APPS AS økte fra 532 982 til 547 739 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS falt med 75,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- REAKTOR RETURNS AS delte anslagsvis ut 16,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (312,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (302,9 mill. kr).
- TANSTAAFL AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (42,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.