Anslag · inntektsår 2025
Folkestadbakken Utvikling AS
Org.nr. 924523654 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Moss
Aksjene i Folkestadbakken Utvikling AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 416 929 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Folkestadbakken Utvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −298 514 kr, mest med nye penger fra eierne (349 315 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Folkestadbakken Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 298 514 kr. Bankinnskuddene falt med 751 051 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 247 998 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 178 118 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Folkestadbakken Utvikling AS?
Folkestadbakken Utvikling AS eies til slutt av Jørn Erik Ruud (50 % gjennom MBM Eiendom AS → Jer Holding AS), Ulf Larsen (35 % gjennom MBM Eiendom AS → Ullar Holding AS), Jørgen Larsen Tjønnteig (7,5 % gjennom MBM Eiendom AS → Ullar Holding AS) og Marie Larsen Tjønnteig (7,5 % gjennom MBM Eiendom AS → Ullar Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Folkestadbakken Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jørn Erik Ruud gjennom MBM Eiendom AS → Jer Holding AS | 50 % | 208 464 kr | 0 kr |
| Ulf Larsen gjennom MBM Eiendom AS → Ullar Holding AS. Eier også aksjer i Ulf Larsen Consulting AS (100 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 35 % | 145 925 kr | 0 kr |
| Jørgen Larsen Tjønnteig gjennom MBM Eiendom AS → Ullar Holding AS. Eier også aksjer i Webstep ASA (0,02 %), Bouvet ASA (under 0,01 %) | 7,5 % | 31 270 kr | 0 kr |
| Marie Larsen Tjønnteig gjennom MBM Eiendom AS → Ullar Holding AS | 7,5 % | 31 270 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 521 161 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 416 929 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MBM EIENDOM AS delte anslagsvis ut 8,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,1 mill. kr).
- Finansinntektene i MBM EIENDOM AS steg fra 1,5 mill. kr i 2024 til 6,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JER HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (928 934 kr) pluss årsresultatet 2025 (7,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,4 mill. kr).
- Finansinntektene i JER HOLDING AS steg fra 646 365 kr i 2024 til 7,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JER HOLDING AS gikk fra 40 % til 30 % av aksjene i MESTERBYGG MOSS AS i 2025.
- JER HOLDING AS gikk fra 15 % til 12 % av aksjene i BYGE BAD OG KJØKKEN AS i 2025.
- ULLAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (26,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33 mill. kr).
- ULLAR HOLDING AS gikk fra 40 % til 30 % av aksjene i MESTERBYGG MOSS AS i 2025.
- JER HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (600 666 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (928 934 kr).
- ULLAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (25,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (26,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.