Anslag · inntektsår 2025
Cic Management AS
Org.nr. 924489839 · AS · Drift av hoteller · Oslo
Aksjene i Cic Management AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 40 018 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Cic Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med −145 000 kr, mest med nye penger fra eierne (50 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Cic Management AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 140 000 kr. Bankinnskuddene falt med 215 100 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 44 018 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Cic Management AS?
Cic Management AS eies til slutt av Norvestor Viii SCSP (58,1 % gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS), Personlig eier A (7,6 % gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Messmer Invest AS), BW Hospitality Group AB (7,4 % gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS), Personlig eier B (5 % gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Granli Invest AS) og Personlig eier C (4,8 % gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Loma Holding Company AS → Buest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Cic Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Norvestor Viii SCSP gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 58,1 % | 23 238 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Messmer Invest AS | 7,6 % | 3 034 kr | 0 kr |
| BW Hospitality Group AB gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,4 % | 2 975 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Granli Invest AS | 5 % | 1 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Loma Holding Company AS → Buest AS | 4,8 % | 1 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Loma Holding Company AS → Frisak Invest AS | 4,8 % | 1 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Loma Holding Company AS → Lind Forvaltning AS | 4,8 % | 1 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Loma Holding Company AS → Mabeta AS | 4,8 % | 1 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Ceo AS | 0,5 % | 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → TDF Invest AS | 0,5 % | 183 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Færevaag Holding AS | 0,4 % | 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Lundsten Invest AS | 0,4 % | 154 kr | 0 kr |
| Porsgaard Consulting AB gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,2 % | 74 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Olivian Holding AS | 0,2 % | 73 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Cic Hospitality AS → Cic Group AS → Cic Holding AS → Mountainstone AS | 0,1 % | 57 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 50 023 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 40 018 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- CIC HOLDING AS delte anslagsvis ut 60,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (67,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (42,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49,6 mill. kr).
- CIC HOLDING AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i MG HOLDCO AS i 2025.
- MESSMER INVEST AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (196,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (181,8 mill. kr).
- MESSMER INVEST AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i MG HOLDCO AS i 2025.
- GRANLI INVEST AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (61,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (55,7 mill. kr).
- GRANLI INVEST AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i MG HOLDCO AS i 2025.
- CIC MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (165 023 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−29 977 kr).
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ERM EIENDOM AS i 2024.
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CIC PROPERTY AS i 2024.
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CIC OPERATIONS HALLINGDAL AS i 2024.
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CIC OPERATIONS AS i 2024.
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CIC OPERATIONS HAUGESUND AS i 2024.
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CIC OPERATIONS TRONDHEIM AIRPORT AS i 2024.
- CIC HOSPITALITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RAPIDLY AS i 2024.
- MESSMER INVEST AS delte anslagsvis ut 15,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (205,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (196,1 mill. kr).
- MESSMER INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SYNNALAND EIENDOM AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.