Anslag · inntektsår 2025
Medthings AS
Org.nr. 924455314 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Fredrikstad
Aksjene i Medthings AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 3 895 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Medthings AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −11 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,62 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Medthings AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 10,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (7,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 83 652 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Medthings AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 97 588 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 101 444 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 60 661 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Medthings AS?
Medthings AS eies til slutt av Bjørn Lindgård Toreid (27,4 % gjennom BMT Holding AS), Nils Sverre Syvertsen (22,6 % gjennom Nils7 AS), Terje Christiansen (7,9 % gjennom T42 Holding AS), Marius Ferstad (7,5 % gjennom Procon Invest AS) og Kjell Paulsrud (5,2 % gjennom Samak AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Medthings AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bjørn Lindgård Toreid gjennom BMT Holding AS. Eier også aksjer i BT Invest AS (2,86 %) | 27,4 % | 2,1 mill. kr | 3 830 kr |
| Nils Sverre Syvertsen gjennom Nils7 AS. Eier også aksjer i Skjærhalden Sjøbuer Utleie AS (3,33 %) | 22,6 % | 1,8 mill. kr | 65 kr |
| Terje Christiansen gjennom T42 Holding AS | 7,9 % | 621 903 kr | 0 kr |
| Marius Ferstad gjennom Procon Invest AS. Eier også aksjer i Nøisom AS (0,02 %) | 7,5 % | 590 737 kr | 0 kr |
| Kjell Paulsrud gjennom Samak AS | 5,2 % | 403 670 kr | 0 kr |
| Jon Kristiansen gjennom Jok Holding AS | 3,5 % | 270 797 kr | 0 kr |
| Geir Øyvind Sanne gjennom Sanne Investments AS. Eier også aksjer i Sanne Consulting AS (100 %) | 3,2 % | 247 792 kr | 0 kr |
| Halle Ragnar Sivertsen gjennom Haspro Holding AS | 2,8 % | 218 457 kr | 0 kr |
| Per Andre Ødegård gjennom Rocket Fuel AS. Eier også aksjer i Link Mobility Group Holding ASA (0,01 %), Vow ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 166 245 kr | 0 kr |
| Vidar Lien gjennom Vilico AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 152 256 kr | 0 kr |
| Kari Marthe Edvardsen gjennom Rse Holding AS → Kme Investeringsselskap AS. Eier også aksjer i Feiergaarden Eiendom AS (50 %) | 1,8 % | 141 202 kr | 0 kr |
| Thomas Sten Edvardsen gjennom Rse Holding AS → Tse Investeringsselskap AS. Eier også aksjer i Feiergaarden Eiendom AS (50 %) | 1,8 % | 141 202 kr | 0 kr |
| Tom Edward Pike gjennom Credio AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (0,34 %), Vectron Biosolutions AS (0,18 %), Oncoinvent ASA (0,13 %), Elmera Group ASA (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 139 883 kr | 0 kr |
| Frank Erik Bersvendsen gjennom Aleksandra Invest AS | 1,8 % | 137 812 kr | 0 kr |
| Stein Roar Sogge gjennom See & Smile AS | 1,8 % | 137 812 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 60 661 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MEDTHINGS AS falt med 857 348 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i MEDTHINGS AS økte fra 950 276 til 979 085 i 2025, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- RSE EIENDOM AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i MEDTHINGS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NEATE AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i MEDTHINGS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- T42 HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (90,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (86,3 mill. kr).
- SAMAK AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (164 255 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MEDTHINGS AS økte med 8,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i MEDTHINGS AS økte fra 834 833 til 950 276 i 2024, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- BMT HOLDING AS gikk fra 34,6 % til 28,2 % av aksjene i MEDTHINGS AS i 2024.
- NILS7 AS gikk fra 29 % til 23,3 % av aksjene i MEDTHINGS AS i 2024.
- T42 HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (90,5 mill. kr).
- PROCON INVEST AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr).
- SAMAK AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (477 342 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr).
- SAMAK AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i THE VIBE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.