Anslag · inntektsår 2025
Smud Utleie AS
Org.nr. 924430494 · AS · Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · Fredrikstad
Aksjene i Smud Utleie AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 758 000 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Smud Utleie AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 904 588 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Smud Utleie AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 904 588 kr. Bankinnskuddene falt med 264 588 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 187 478 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Smud Utleie AS?
Smud Utleie AS eies til slutt av Per Ove Blakkestad Andersen (12 % gjennom Poa Invest AS), Håvar Ådalen (9 % gjennom Håvar Ådalen Holding AS og Ådalen Invest AS → Håvar Ådalen Holding AS), Ørjan Ådalen (9 % gjennom Lisø Invest AS og Ådalen Invest AS → Lisø Invest AS), Øivind Lindstad (8,7 % gjennom Alfanor 19196 AS) og Reidar Lindberg (8,7 % gjennom R-L Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Smud Utleie AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Per Ove Blakkestad Andersen gjennom Poa Invest AS. Eier også aksjer i Elkem ASA (under 0,01 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Byggma ASA (under 0,01 %), Polight ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 12 % | 91 161 kr | 0 kr |
| Håvar Ådalen gjennom Håvar Ådalen Holding AS; Ådalen Invest AS → Håvar Ådalen Holding AS | 9 % | 68 261 kr | 0 kr |
| Ørjan Ådalen gjennom Lisø Invest AS; Ådalen Invest AS → Lisø Invest AS | 9 % | 68 261 kr | 0 kr |
| Øivind Lindstad gjennom Alfanor 19196 AS | 8,7 % | 65 636 kr | 0 kr |
| Reidar Lindberg gjennom R-L Holding AS. Eier også aksjer i Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Bewi ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %), Wallenius Wilhelmsen ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 8,7 % | 65 636 kr | 0 kr |
| Kjetil Risa gjennom Risa Forvaltning AS | 8,7 % | 65 636 kr | 0 kr |
| Stig-Ottar Andersen gjennom Stiga Invest AS | 8,7 % | 65 636 kr | 0 kr |
| Terje Bjørgengen gjennom Oslo & Follo Byggtjenester AS. Eier også aksjer i Teru AS (90 %), Bergen Carbon Solutions AS (0,31 %) | 7,8 % | 59 482 kr | 0 kr |
| Wiggo Andersen gjennom Wa Holding Fredrikstad AS. Eier også aksjer i Moa Fabrikker AS (25 %) | 5,3 % | 40 111 kr | 0 kr |
| Johnny Andersen. Eier også aksjer i Moa Fabrikker AS (25 %), Grålum Invest AS (2,5 %) | 4,3 % | 32 818 kr | 0 kr |
| Jan Olsen. Eier også aksjer i Jo Holding AS (100 %), Grålum Invest AS (0,5 %) | 3,6 % | 27 348 kr | 0 kr |
| Arild Ådalen gjennom Ådalen Invest AS. Eier også aksjer i Grålum Invest AS (2,5 %) | 2,3 % | 17 065 kr | 0 kr |
| Maja Ådalen gjennom Ådalen Invest AS | 2,3 % | 17 065 kr | 0 kr |
| Benjamin Andresen. Eier også aksjer i Evensen AS (50 %), Moa Fabrikker AS (25 %), Grålum Invest AS (0,83 %) | 1,8 % | 13 674 kr | 0 kr |
| Einar Nilsen. Eier også aksjer i Eni AS (100 %), BD Service AS (50 %) | 1,8 % | 13 674 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 947 500 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 758 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i POA INVEST AS falt med 14,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- POA INVEST AS gikk fra 77,7 % til 35 % av aksjene i IPOA GROUP AS i 2025.
- OSLO & FOLLO BYGGTJENESTER AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,8 mill. kr).
- R-L HOLDING AS delte anslagsvis ut 974 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (163 564 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- RISA FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (49 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i POA INVEST AS økte med 14,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- OSLO & FOLLO BYGGTJENESTER AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,3 mill. kr).
- ALFANOR 19196 AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ASKIM EIENDOMSINVEST AS i 2024.
- ALFANOR 19196 AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i SELMER SUPRA AS i 2024.
- ALFANOR 19196 AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i UNITED OVERSEAS PRODUCTS AS i 2024.
- R-L HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−4 305 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr).
- Finansinntektene i STIGA INVEST AS steg fra 141 kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.