Anslag · inntektsår 2025
Scandinavian Beauty AS
Org.nr. 924389079 · AS · Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad · Oslo
Aksjene i Scandinavian Beauty AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 80 203 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 28,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Scandinavian Beauty AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −7,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,77 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Scandinavian Beauty AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 8,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 36,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 356 623 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 275 682 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Scandinavian Beauty AS?
Scandinavian Beauty AS eies til slutt av Personlig eier A (14 % gjennom VMK Invest AS), Personlig eier B (11,4 % gjennom GHK Invest AS), Personlig eier C (9,9 % gjennom GHK Invest AS og GHK Invest AS → Renholdsgruppen Invest AS), Personlig eier D (9,1 %) og Personlig eier E (8,3 % gjennom Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Scandinavian Beauty AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom VMK Invest AS | 14 % | 4 mill. kr | 22 316 kr |
| Personlig eier B gjennom GHK Invest AS | 11,4 % | 3,3 mill. kr | 14 913 kr |
| Personlig eier C gjennom GHK Invest AS; GHK Invest AS → Renholdsgruppen Invest AS | 9,9 % | 2,8 mill. kr | 10 728 kr |
| Personlig eier D | 9,1 % | 2,6 mill. kr | 8 390 kr |
| Personlig eier E gjennom Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS | 8,3 % | 2,4 mill. kr | 5 964 kr |
| Personlig eier F gjennom Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS | 8,3 % | 2,4 mill. kr | 5 964 kr |
| Personlig eier G gjennom Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS | 8,3 % | 2,4 mill. kr | 5 964 kr |
| Personlig eier H gjennom Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS | 8,3 % | 2,4 mill. kr | 5 964 kr |
| Personlig eier I gjennom Renates Holding AS | 2,9 % | 838 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Solstad Capital AS | 2,3 % | 656 965 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Toni Invest AS | 2,3 % | 655 906 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ørjan Jensen Ervik Trafikkskole AS | 1,8 % | 512 427 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Moni Invest AS | 1,6 % | 453 852 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Tom A Jakobsen Trafikkskole AS | 1,6 % | 453 852 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Thomas Hay AS | 1,4 % | 403 420 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 35,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 28,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 80 203 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 275 682 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SCANDINAVIAN BEAUTY AS økte med 9,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY EQUITIES AS økte med 85,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 55,8 % til 49,5 % av aksjene i BELMONTE VINO HOLDING AS i 2025.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i KEY BUTLER X LOTEL AS i 2025.
- STRAWBERRY GROUP AS delte anslagsvis ut 665 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−14,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,7 mrd. kr).
- STRAWBERRY HOLDING AS delte anslagsvis ut 554,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (883,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,9 mrd. kr).
- Finansinntektene i STRAWBERRY HOLDING AS steg fra 79 mill. kr i 2024 til 1 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SCANDINAVIAN BEAUTY AS falt med 14,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MIDELFART CAPITAL AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SCANDINAVIAN BEAUTY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GRY CHRISTENSEN EKREM gikk fra 1,6 % til 0,5 % av aksjene i SCANDINAVIAN BEAUTY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- OLE KRISTIAN EKREM gikk fra 1,6 % til 0,5 % av aksjene i SCANDINAVIAN BEAUTY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 56,2 % til 31,7 % av aksjene i SEEN AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 33 % til 0 % av aksjene i HIGHERED AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 11,8 % til 0 % av aksjene i ECOTANK AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY GROUP AS økte med 1,2 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Renates Hud & Make Up AS
- Eierandel i: Bekkestua Beautycenter Ma Belle AS
- Eierandel i: Knarvik Hud og Fotpleie Klinikk AS
- Eierandel i: Scandinavian Beauty Trondheim AS
- Eierandel i: Face It AS
- Eierandel i: Renates Dag Spa AS
- Eierandel i: Eger Karl Johan AS
- Eierandel i: Deluxe Spa Clinic AS
- Eierandel i: Colosseum Medispa AS
- Eierandel i: Kolbotn Hudpleie AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.