Anslag · inntektsår 2025
Order Control AS
Org.nr. 924204826 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Drammen
Aksjene i Order Control AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 540 973 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Order Control AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 14 292 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Order Control AS?
Order Control AS eies til slutt av Personlig eier A (30,7 % gjennom Bingsfoss Invest AS), Personlig eier B (30,7 % gjennom KM Steen Invest AS), Personlig eier C (11 % gjennom Vanadis AS → Niflheim AS og Niflheim AS), Personlig eier D (6,8 % gjennom Myrberg AS) og Personlig eier E (6,8 % gjennom Totenkode AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Order Control AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bingsfoss Invest AS | 30,7 % | 165 982 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom KM Steen Invest AS | 30,7 % | 165 982 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vanadis AS → Niflheim AS; Niflheim AS | 11 % | 59 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Myrberg AS | 6,8 % | 36 883 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Totenkode AS | 6,8 % | 36 883 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vanadis AS → Sera AS | 6 % | 32 567 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vanadis AS → Wyrd Holding AS | 6 % | 32 567 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vanadis AS → Vanadis Holding AS | 1,9 % | 10 495 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 676 216 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 540 973 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ORDER CONTROL AS økte med 3,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i ORDER CONTROL AS økte fra 231 166 til 308 222 i 2025, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KM STEEN INVEST AS delte anslagsvis ut 525 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,8 mill. kr).
- Finansinntektene i KM STEEN INVEST AS steg fra 142 136 kr i 2024 til 1,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i SFR HOLDING AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i TB ØKONOMI AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i AVALDSNES INVEST AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i FUS AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i P INVEST AS i 2025.
- TOTENKODE AS delte anslagsvis ut 620 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (246 379 kr) pluss årsresultatet 2025 (464 838 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (91 217 kr).
- Antall aksjer i ORDER CONTROL AS økte fra 138 166 til 231 166 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KM STEEN INVEST AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (74 370 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr).
- VANADIS AS delte anslagsvis ut 98,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (72,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- VANADIS AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i MIO GRUPPEN AS i 2024.
- SERA AS delte anslagsvis ut 14,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (103,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (54,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (143 mill. kr).
- Finansinntektene i SERA AS steg fra 4,3 mill. kr i 2023 til 56 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SERA AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i AVA OF NORWAY AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.