Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Akersgata 51 AS

Org.nr. 924115181 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Akersgata 51 AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 2,8 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 287,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Akersgata 51 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −2,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Akersgata 51 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 19,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 6,4 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Akersgata 51 AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 19,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 13 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 189,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 5 mill. kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 284,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3,1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 3,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Akersgata 51 AS?

Akersgata 51 AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (13 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier A (5,2 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Akersgata 51 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Mads Mortensen gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %103,5 mill. kr1,1 mill. kr
Anders Kristoffer Malling gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %37,3 mill. kr372 017 kr
Morten Alexander Malling gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %37,3 mill. kr372 017 kr
Peter Tidemand Malling gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %)13 %37,3 mill. kr372 017 kr
Personlig eier A gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %14,9 mill. kr131 606 kr
Personlig eier B gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS5 %14,4 mill. kr125 980 kr
Personlig eier C gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS5 %14,4 mill. kr125 980 kr
Personlig eier D gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS2,6 %7,5 mill. kr57 003 kr
Personlig eier E gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS2,6 %7,5 mill. kr57 003 kr
Personlig eier F gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS1,3 %3,7 mill. kr19 702 kr
Personlig eier G gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %3,7 mill. kr19 702 kr
Personlig eier H gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS1 %2,9 mill. kr11 116 kr
Personlig eier I gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS1 %2,9 mill. kr11 116 kr
Verdigrunnlag
359 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
287,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
2,8 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
3,1 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • NSF V OFFICE OSLO HOLDING 2 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AKERSGATA 51 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS økte med 4,3 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 80,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING CORE PLUS II AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II AS økte med 4,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II AS steg fra 3,9 mill. kr i 2024 til 33,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS steg fra 256 kr i 2023 til 2,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II AS steg fra 256 kr i 2023 til 3,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.