Anslag · inntektsår 2025
Tenacity Invest AS
Org.nr. 924051477 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo
Aksjene i Tenacity Invest AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 971 399 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Tenacity Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen opp med 0 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 971 399 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tenacity Invest AS?
Tenacity Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (10,6 % gjennom Marlou AS), Personlig eier B (10,1 % gjennom Ruv Invest AS), Personlig eier C (10,1 % gjennom Ruv Invest AS), Personlig eier D (10,1 % gjennom Alle Stelle AS) og Personlig eier E (10,1 %), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tenacity Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Marlou AS | 10,6 % | 102 714 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ruv Invest AS | 10,1 % | 98 334 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ruv Invest AS | 10,1 % | 98 334 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alle Stelle AS | 10,1 % | 97 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 10,1 % | 97 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lilletind AS | 8,2 % | 79 623 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 8,2 % | 79 623 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 5,9 % | 57 328 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Solgry Invest AS | 5,7 % | 55 736 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Steinnesset Holding AS | 5,1 % | 49 366 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 4,1 % | 39 811 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Malotto AS | 4,1 % | 39 811 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hoss AS | 3,9 % | 37 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Sandy Beach Capital AS | 3,9 % | 37 423 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 971 399 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i STEINNESSET HOLDING AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 3,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i STEINNESSET HOLDING AS økte med 164,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i STEINNESSET HOLDING AS steg fra 2 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.