Anslag · inntektsår 2025
Sport 1 Porsgrunn AS
Org.nr. 924035838 · AS · Detaljhandel med sportsvarer · Porsgrunn
Aksjene i Sport 1 Porsgrunn AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sport 1 Porsgrunn AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,14 % av den samme verdien, så avkastningen er 21,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sport 1 Porsgrunn AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 168 927 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 10 908 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 63 922 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sport 1 Porsgrunn AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 168 927 kr. Bankinnskuddene falt med 763 393 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 6 025 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 514 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 3 745 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sport 1 Porsgrunn AS?
Sport 1 Porsgrunn AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 %), Personlig eier B (26,2 % gjennom Mias Gruppen AS → Mias Holding AS), Personlig eier C (11,6 % gjennom Mias Gruppen AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS) og Personlig eier E (6,9 % gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 1 AS og Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 2 AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sport 1 Porsgrunn AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 33,3 % | 711 505 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mias Gruppen AS → Mias Holding AS | 26,2 % | 558 593 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Mias Gruppen AS | 11,6 % | 246 530 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS | 9,5 % | 203 351 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 1 AS; Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Ons 2 AS | 6,9 % | 147 797 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → A. Sunde Invest AS | 2,5 % | 52 332 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → O.N. Sunde A/S → O.N. Sunde Holding AS → Cas 1 AS | 2,5 % | 52 332 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Gjelsten Holding AS | 2,4 % | 50 838 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mias Gruppen AS | 2,1 % | 44 079 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mias Gruppen AS | 1,9 % | 40 958 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Sports-Invest AS → S. M. Sport AS | 0,3 % | 5 937 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mias Gruppen AS → Sport Holding Retail Partner AS → Sport Holding Retail Group AS → Sport Holding AS → Skattum Vekst AS → Skattum Holding AS | 0,2 % | 3 984 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 745 kr
Hendelser i eierkjeden
- SPORT HOLDING RETAIL PARTNER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ANTON SPORT SNØ AS i 2025.
- GJELSTEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3 mrd. kr).
- GJELSTEN HOLDING AS gikk fra 18,9 % til 5,8 % av aksjene i ZELLUNA ASA i 2025.
- Finansinntektene i MIAS GRUPPEN AS steg fra 637 321 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SPORT HOLDING RETAIL PARTNER AS delte anslagsvis ut 16,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (990 809 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−25 mill. kr).
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTERSPORT VESTKANTEN AS i 2024.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LT EQUITY AS i 2024.
- SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GRESVIG AS i 2024.
- GJELSTEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 175 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (342,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,9 mrd. kr).
- GJELSTEN HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.