Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Incumedic AS

Org.nr. 924000554 · AS · Uoppgitt · Skien

Aksjene i Incumedic AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Incumedic AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −4,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023–2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,21 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Incumedic AS?

Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 316 528 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 18 751 kr i inntektsårene 2023–2024.

Hvordan har det gått med Incumedic AS?

Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 316 528 kr. Bankinnskuddene falt med 299 647 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 10 341 kr i året.

Hvem eier Incumedic AS?

Incumedic AS eies til slutt av Caersco Bvba (25 %), Dwen Bvba (25 %), Øivind Gundersen (9,8 % gjennom MFM Holding AS → Dynam AS), Rune Stokke (7,2 % gjennom MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS) og Birger Tufte Johansen (4,1 % gjennom MFM Holding AS → Handlekraft Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Incumedic AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Caersco Bvba (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)25 %600 700 kr–
Dwen Bvba (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)25 %600 700 kr–
Øivind Gundersen gjennom MFM Holding AS → Dynam AS. Eier også aksjer i Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %)9,8 %235 499 kr0 kr
Rune Stokke gjennom MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS. Eier også aksjer i Salig AS (0,96 %), Deepx Health AS (under 0,01 %)7,2 %172 598 kr0 kr
Birger Tufte Johansen gjennom MFM Holding AS → Handlekraft Holding AS. Eier også aksjer i Morrow Bank ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %)4,1 %98 124 kr0 kr
Elin Tufte Johansen gjennom MFM Holding AS → Handlekraft Holding AS4,1 %98 124 kr0 kr
Torbjørn Gundersen gjennom MFM Holding AS → Dynam AS2,5 %58 875 kr0 kr
Maria Loen gjennom MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Miraa Holding AS. Eier også aksjer i Salig AS (0,92 %), Ålesund Fotball AS (0,01 %)1,4 %34 727 kr0 kr
Ånund Olsen gjennom MFM Holding AS → Inspiro Life Coaching AS1,3 %30 124 kr0 kr
Dirk Wenmakers gjennom MFM Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,2 %28 767 kr–
Phillippe Caers gjennom MFM Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,2 %28 767 kr–
Ria Cuppers gjennom MFM Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,2 %28 767 kr–
Kristin Rivelsrud Juul Møller gjennom MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → KM Holding AS → KRJM AS; MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → KM Holding AS. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 1 andre1,1 %25 791 kr0 kr
Alejandra Loen Stokke gjennom MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Salig AS. Eier også aksjer i Photocure ASA (under 0,01 %), Comrod Holding AS (under 0,01 %), Comrod Communication AS (under 0,01 %), Pci Biotech Holding ASA (under 0,01 %)1,1 %25 299 kr0 kr
Ole Igor Loen Stokke gjennom MFM Holding AS → Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Salig AS. Eier også aksjer i Photocure ASA (under 0,01 %), Comrod Holding AS (under 0,01 %), Comrod Communication AS (under 0,01 %), Pci Biotech Holding ASA (under 0,01 %)1,1 %25 299 kr0 kr
Verdigrunnlag
3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2,4 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
6 428 kr

Hendelser i eierkjeden

  • MADE FOR MOVEMENT GROUP AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i INCUMEDIC AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i MFM HOLDING AS falt med 79 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i MFM HOLDING AS steg fra 2,1 mill. kr i 2024 til 10,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MFM HOLDING AS gikk fra 97,7 % til 0 % av aksjene i MADE FOR MOVEMENT GROUP AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i CREDO INVEST NR 8 AS falt med 34,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Bankinnskuddet i DYNAM AS økte med 16,3 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 20,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
  • STOKKE INDUSTRI AS delte anslagsvis ut 157,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (349,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
  • STOKKE INDUSTRI AS gikk fra 61,1 % til 0 % av aksjene i NORDICLABS AS i 2025.
  • SØRE ØVERLI AS delte anslagsvis ut 71 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (948 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (616 000 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (877,6 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i MFM HOLDING AS økte med 13,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i CREDO INVEST NR 8 AS økte med 7,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.