Anslag · inntektsår 2025
Avantor Nydalsveien 12 AS
Org.nr. 923854770 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Avantor Nydalsveien 12 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 2,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 278,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Avantor Nydalsveien 12 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 2,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, så avkastningen er 3,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Avantor Nydalsveien 12 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 14,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 4,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 6,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Avantor Nydalsveien 12 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14,6 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 23,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (4,9 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 292,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 3 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Avantor Nydalsveien 12 AS?
Avantor Nydalsveien 12 AS eies til slutt av Dag Rasmussen (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Cathrine Rasmussen (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Per Otto Rasmussen Dahl (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Anne Dahl (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Andreas Rasmussen Olsen (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Avantor Nydalsveien 12 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Dag Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 28,3 % | 78,7 mill. kr | 826 975 kr |
| Cathrine Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 18,4 % | 51,2 mill. kr | 524 627 kr |
| Per Otto Rasmussen Dahl gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS. Eier også aksjer i Emerging Europe Land Development AS (0,06 %), Odfjell SE (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Wallenius Wilhelmsen ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 12,5 % | 34,9 mill. kr | 345 315 kr |
| Anne Dahl gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,5 % | 26,3 mill. kr | 251 225 kr |
| Andreas Rasmussen Olsen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,3 % | 25,9 mill. kr | 246 902 kr |
| Carl Einar Bonnevie Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (0,04 %), Einar Rasmussen Investment AS (under 0,01 %) | 8,3 % | 23 mill. kr | 214 573 kr |
| Julie Kristine Bonnevie Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS. Eier også aksjer i Remarkable Employee Share Holding i AS (0,14 %), Einar Rasmussen Investment AS (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 8,3 % | 23 mill. kr | 214 573 kr |
| Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS | 3,2 % | 8,9 mill. kr | 71 713 kr |
| Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 2,1 mill. kr | 3 188 kr |
| Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 2,1 mill. kr | 3 188 kr |
| Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 0,7 % | 2 mill. kr | 2 855 kr |
- Verdigrunnlag
- 347,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 278,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.