Anslag · inntektsår 2025
Vinderen Bad og Våtrom AS
Org.nr. 923761136 · AS · Rørleggerarbeid · Oslo
Aksjene i Vinderen Bad og Våtrom AS gir de 48 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 377 304 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Vinderen Bad og Våtrom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −543 983 kr, mest med nye penger fra eierne (385 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vinderen Bad og Våtrom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 543 983 kr. Bankinnskuddene falt med 211 206 kr og den langsiktige gjelden økte med 1 455 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vinderen Bad og Våtrom AS?
Vinderen Bad og Våtrom AS eies til slutt av Mario Intressenter AB (43,4 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS), Personlig eier A (5,8 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Aksa Holding AS), Personlig eier B (5,8 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS), Personlig eier C (4,6 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS) og Personlig eier D (4,6 % gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vinderen Bad og Våtrom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mario Intressenter AB gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 43,4 % | 163 751 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Aksa Holding AS | 5,8 % | 22 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Svartoksen Holding AS | 5,8 % | 22 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Paratus Invest AS | 4,6 % | 17 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Semper Paratus AS → Semper Invest AS | 4,6 % | 17 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Kvarberg Holding AS | 4,3 % | 16 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Paal Bergsodden Holding AS | 2,8 % | 10 431 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Haugstad Holding AS | 2,4 % | 9 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Flataker Invest AS | 1,5 % | 5 659 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Safija Holding AS | 1,5 % | 5 659 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Arlø AS | 1,5 % | 5 573 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Rune Olsen Holding AS | 1,2 % | 4 707 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Stein Olsen Holding AS | 1,2 % | 4 707 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → S Olsen Holding AS → Vidar Olsen Holding AS | 1,2 % | 4 707 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Anter AS → Anter Midco AS → Anter Holding AS → Stig Schei AS | 1,2 % | 4 645 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 471 630 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 377 304 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 10 mill. kr i 2024 til 31 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SVARTOKSEN HOLDING AS økte med 10,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VINDEREN BAD OG VÅTROM AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (297 318 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (271 630 kr).
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VINDEREN BAD OG VÅTROM AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SEMPER PARATUS AS delte anslagsvis ut 41,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (59,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,7 mill. kr).
- Finansinntektene i SEMPER PARATUS AS steg fra 9 mill. kr i 2023 til 61,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VINDEREN BAD OG VÅTROM AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 97,5 % til 0 % av aksjene i VINDEREN RØR AS i 2024.
- SEMPER PARATUS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VINDEREN ELEKTRO AS i 2024.
- AKSA HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,4 mill. kr).
- Finansinntektene i AKSA HOLDING AS steg fra 471 004 kr i 2023 til 10 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SVARTOKSEN HOLDING AS steg fra 1 kr i 2023 til 9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.