Anslag · inntektsår 2025
Modus Surf Nordic i AS
Org.nr. 923720073 · AS · Uoppgitt · Lillesand
Aksjene i Modus Surf Nordic i AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Modus Surf Nordic i AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, så avkastningen er 13,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Modus Surf Nordic i AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 188 553 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 949 010 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Modus Surf Nordic i AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 680 954 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 161 213 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 106 407 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 100 210 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Modus Surf Nordic i AS?
Modus Surf Nordic i AS eies til slutt av Svein Erik Haaland (13 % gjennom Lerdal Invest AS), Jan Willem van Woensel Kooy (8,7 % gjennom Woensel AS), Aud Elisabeth Ramberg (6,5 % gjennom Klingen Vekst AS), Svein Joar Myhr (6,5 % gjennom Klingen Vekst AS) og Bård Gunnar Skråning (4,7 % gjennom Modus Invest AS → Pacific Capital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Modus Surf Nordic i AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Svein Erik Haaland gjennom Lerdal Invest AS | 13 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Jan Willem van Woensel Kooy gjennom Woensel AS. Eier også aksjer i Otello Corporation ASA (under 0,01 %) | 8,7 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Aud Elisabeth Ramberg gjennom Klingen Vekst AS | 6,5 % | 768 325 kr | 0 kr |
| Svein Joar Myhr gjennom Klingen Vekst AS | 6,5 % | 768 325 kr | 0 kr |
| Bård Gunnar Skråning gjennom Modus Invest AS → Pacific Capital AS. Eier også aksjer i Strongpoint ASA (under 0,01 %) | 4,7 % | 553 194 kr | 0 kr |
| Einar Moen gjennom Modus Invest AS → Tagholdt AS. Eier også aksjer i Arendal Lufthavn Gullknapp AS (0,01 %) | 4,7 % | 553 194 kr | 0 kr |
| Kristian Rene Jacobsen gjennom Korell Invest AS | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Marianne Jacobsen gjennom Korell Invest AS | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Jens Røren Strand. Eier også aksjer i AS Bygganalyse (9,58 %), Episenteret AS (5,5 %), Entra ASA (under 0,01 %) | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Odd Gunnar Berglund Repstad. Eier også aksjer i CHR Repstad Sønner AS (35 %), Adventure Group AS (0,77 %), Dyrket.No AS (0,35 %), Qvart & Homborsund Ølkompani AS (0,34 %) | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Stein Roar Sogge gjennom See & Smile AS | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Alf Olav Øye gjennom Value Invest AS | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Roald Yttervik gjennom Yttervik Invest AS | 4,3 % | 512 217 kr | 0 kr |
| Christoffer Galiza Jenssen gjennom Rosa Holding AS. Eier også aksjer i Adoracion AS (100 %), Uni Capital AS (50 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 4,3 % | 501 972 kr | 0 kr |
| Torjus Stalleland gjennom Stalleland Invest AS. Eier også aksjer i Neset Kraft AS (0,07 %) | 3,7 % | 430 262 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 14,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 11,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 100 210 kr
Hendelser i eierkjeden
- MODUS INVEST AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i OPSAHLVEIEN 1 234 AS i 2025.
- KORELL INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mill. kr).
- Finansinntektene i KORELL INVEST AS steg fra 14 995 kr i 2024 til 1,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FJELLVANT HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (725 967 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,8 mill. kr).
- FJELLVANT HOLDING AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i LAGERSEKSJONER NORD-NORGE AS i 2025.
- KÅRE STRAND gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i MODUS SURF NORDIC I AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KORELL INVEST AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1 796 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr).
- PRO INVENIA AS delte anslagsvis ut 7,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,5 mill. kr).
- FJELLVANT HOLDING AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr).
- Finansinntektene i FJELLVANT HOLDING AS steg fra 147 431 kr i 2023 til 7,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FJELLVANT HOLDING AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i SKILLHOUSE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.