Anslag · inntektsår 2025
Babycare Detalj Stavanger AS
Org.nr. 923707263 · AS · Detaljhandel med klær · Sandnes
Aksjene i Babycare Detalj Stavanger AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 476 122 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Babycare Detalj Stavanger AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 9 524 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 266 243 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3 604 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Babycare Detalj Stavanger AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9 524 kr. Bankinnskuddene økte med 5 303 kr og den langsiktige gjelden økte med 2 468 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 472 622 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Babycare Detalj Stavanger AS?
Babycare Detalj Stavanger AS eies til slutt av Personlig eier A (28,2 % gjennom Babycare AS → Bingen Invest AS), Personlig eier B (14,3 % gjennom Babycare AS → Stavros AS → Auto 23 AS), Personlig eier C (10,8 % gjennom Babycare AS → Baby Group AS og Babycare AS), Personlig eier D (7,1 % gjennom Babycare AS → Stavros AS → Coso AS) og Personlig eier E (7,1 % gjennom Babycare AS → Stavros AS → Coso AS → Malica AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Babycare Detalj Stavanger AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Babycare AS → Bingen Invest AS | 28,2 % | 134 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Babycare AS → Stavros AS → Auto 23 AS | 14,3 % | 68 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Babycare AS → Baby Group AS; Babycare AS | 10,8 % | 51 622 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Babycare AS → Stavros AS → Coso AS | 7,1 % | 34 007 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Babycare AS → Stavros AS → Coso AS → Malica AS | 7,1 % | 34 007 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Babycare AS → Stavros AS → Kvasshovd AS | 5,7 % | 27 206 kr | 0 kr |
| Bjørg AS gjennom Babycare AS | 5 % | 23 614 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Babycare AS → Stavros AS → Kvasshovd AS | 4,3 % | 20 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Babycare AS → Stavros AS → Kvasshovd AS | 4,3 % | 20 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Babycare AS | 3,8 % | 18 294 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Babycare AS → Kodial Babycare AS → Kodial Company AS → Kodial Management AS | 2,9 % | 13 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Babycare AS → Barnevognservice AS | 2,8 % | 13 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Babycare AS → Silje's Barn og Utstyr AS | 1,6 % | 7 690 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Babycare AS → Katapult AS | 1,5 % | 7 012 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Babycare AS → Kodial Babycare AS → Kodial Company AS → Barlind Investment AS | 0,3 % | 1 526 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 595 152 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 476 122 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i AUTO 23 AS steg fra 367 752 kr i 2024 til 9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KVASSHOVD AS gikk fra 1,5 % til 0,2 % av aksjene i PROXIMAR SEAFOOD AS i 2025.
- BABYCARE AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−344 642 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Bjørg AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.