Anslag · inntektsår 2025
Mediumtall AS
Org.nr. 923667326 · AS · Detaljhandel med klær · Bærum
Aksjene i Mediumtall AS gir de 64 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mediumtall AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 36,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,42 % av den samme verdien, så avkastningen er 87,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Mediumtall AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 28 699 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Mediumtall AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 796 601 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 30 742 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 30 672 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 19 109 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mediumtall AS?
Mediumtall AS eies til slutt av Personlig eier A (38,7 % gjennom Liabø Invest AS), Personlig eier B (38,7 % gjennom Mediumtall Invest AS), Personlig eier C (0,9 % gjennom Hageselskapet AS), Personlig eier D (0,8 %) og Personlig eier E (0,7 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mediumtall AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Liabø Invest AS | 38,7 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mediumtall Invest AS | 38,7 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hageselskapet AS | 0,9 % | 32 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 0,8 % | 30 084 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 0,7 % | 26 244 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 0,5 % | 19 630 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 0,5 % | 19 391 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,5 % | 18 722 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Analog Vinter AS | 0,4 % | 15 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,4 % | 13 088 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,4 % | 12 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Insj AS | 0,4 % | 12 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,3 % | 11 841 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bearhill AS → Bearhill Invest AS | 0,3 % | 11 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bearhill AS → Bearhill Invest AS | 0,3 % | 11 199 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 19 109 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i BEARHILL AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 8,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i BEARHILL INVEST AS falt med 3,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i BEARHILL INVEST AS falt med 5,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.