Anslag · inntektsår 2025
Trysilhus Buskerud AS
Org.nr. 923545077 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Drammen
Aksjene i Trysilhus Buskerud AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 33 897 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Trysilhus Buskerud AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 18,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, så avkastningen er 26,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Trysilhus Buskerud AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 23,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 102 817 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Trysilhus Buskerud AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 29 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 332 007 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 38,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 165 407 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 31,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 302 032 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 102 817 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Trysilhus Buskerud AS?
Trysilhus Buskerud AS eies til slutt av Kjetil Jordanger (24 % gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Kjord AS), Sindre Jordanger (24 % gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Sinjo AS), Geir Olai Jordanger (24 % gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Venari AS), Arne Alexander Wilhelmsen (7,9 % gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Awc AS → AWilhelmsen AS → AWilhelmsen Holding AS → Awas Holding AS) og Bent Christian Wilhelmsen (7,8 % gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Awc AS → AWilhelmsen AS → AWilhelmsen Holding AS → Awas Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Trysilhus Buskerud AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Kjetil Jordanger gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Kjord AS | 24 % | 2,9 mill. kr | 11 299 kr |
| Sindre Jordanger gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Sinjo AS. Eier også aksjer i Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Polight ASA (under 0,01 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %) | 24 % | 2,9 mill. kr | 11 299 kr |
| Geir Olai Jordanger gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Venari AS. Eier også aksjer i Conventus 2 AS (100 %), Fruktveien Landbrukspark AS (0,15 %) | 24 % | 2,9 mill. kr | 11 299 kr |
| Arne Alexander Wilhelmsen gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Awc AS → AWilhelmsen AS → AWilhelmsen Holding AS → Awas Holding AS | 7,9 % | 948 985 kr | 0 kr |
| Bent Christian Wilhelmsen gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Awc AS → AWilhelmsen AS → AWilhelmsen Holding AS → Awas Holding AS. Eier også aksjer i Octillion Invest AS (100 %), Octillion AS (100 %) | 7,8 % | 937 717 kr | 0 kr |
| Paweco Trust gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Gmagi AS → Awc AS → AWilhelmsen AS → AWilhelmsen Holding AS → Awas Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,3 % | 874 697 kr | – |
| Trysilhusgruppen AS gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS | 1,2 % | 140 628 kr | – |
| Espen Strindeberg gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS. Eier også aksjer i Esox Invest AS (100 %) | 0,3 % | 40 454 kr | 0 kr |
| Henrik Valdemar Dahlén gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS. Eier også aksjer i Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 36 920 kr | 0 kr |
| Johan Mikael Frii gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS | 0,2 % | 23 863 kr | 0 kr |
| Mette-Trine Heimstad gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS. Eier også aksjer i Heimstad Utvikling AS (35 %), Ternen Maskinentreprenør AS (20 %) | 0,2 % | 22 985 kr | 0 kr |
| Per Jonas Axelsson gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS | 0,1 % | 16 549 kr | 0 kr |
| Fredrik Tore Mikael Eriksson gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS | 0,1 % | 13 851 kr | 0 kr |
| Hans Kristian Mangen gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS. Eier også aksjer i HKM Prosjekt AS (100 %), Sats ASA (under 0,01 %), Morrow Bank ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %) og 4 andre | 0,1 % | 12 872 kr | 0 kr |
| John Olof Karlénsson gjennom Trysilhus AS → Trysilhusgruppen AS → Trysilhusgruppen Ansatte AS | 0,1 % | 12 872 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 102 817 kr
Hendelser i eierkjeden
- TRYSILHUS AS delte anslagsvis ut 25,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (79,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (29,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (84,1 mill. kr).
- TRYSILHUSGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (79,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (76,9 mill. kr).
- Finansinntektene i TRYSILHUSGRUPPEN AS steg fra 1,3 mill. kr i 2024 til 48,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i GMAGI AS steg fra 2,3 mill. kr i 2024 til 24,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KJORD AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (242 002 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,4 mill. kr).
- VENARI AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TRYSILHUS BUSKERUD AS falt med 9,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i TRYSILHUS AS økte med 109,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TRYSILHUSGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRYSILHUS UNIBO AS i 2024.
- TRYSILHUSGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRYSILHUS AREAL AS i 2024.
- TRYSILHUSGRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OMNIBO NORD AS i 2024.
- Finansinntektene i GMAGI AS steg fra 150 201 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KJORD AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (53 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−856 905 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr).
- VENARI AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (294 064 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,3 mill. kr).
- Finansinntektene i VENARI AS steg fra 433 777 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Trysilhusgruppen AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.