Anslag · inntektsår 2025
Nrep NSF Iv Investco 109 AS
Org.nr. 923422757 · AS · Spesielle holdingselskaper · Oslo
Aksjene i Nrep NSF Iv Investco 109 AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 78,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nrep NSF Iv Investco 109 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Nrep NSF Iv Investco 109 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 12,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (13,3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nrep NSF Iv Investco 109 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,9 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,3 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 84,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 889 756 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 827 172 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nrep NSF Iv Investco 109 AS?
Nrep NSF Iv Investco 109 AS eies til slutt av Orbra Invest AB (39,8 %), Two Degrees Up Aps (21,5 %), South Bay Capital AB (15,9 %), Hyrehøj Aps (14,3 %) og Personlig eier A (2 % gjennom Strømstangen AS → Ceki AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nrep NSF Iv Investco 109 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Orbra Invest AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 39,8 % | 31,3 mill. kr | – |
| Two Degrees Up Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 21,5 % | 16,9 mill. kr | – |
| South Bay Capital AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 15,9 % | 12,5 mill. kr | – |
| Hyrehøj Aps (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 14,3 % | 11,3 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Strømstangen AS → Ceki AS | 2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Strømstangen AS → Esw Invest AS | 2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Strømstangen AS → JSW Invest AS | 2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Strømstangen AS → VSW Kapital AS | 2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Frederik Møller Jensen (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 338 044 kr | – |
| Katrine Thorning (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 83 439 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 98,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 78,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 827 172 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NREP NSF IV INVESTCO 109 AS økte med 7,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NREP NSF IV INVESTCO 109 AS økte fra 9 808 660 til 11 135 377 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i NREP NSF IV INVESTCO 109 AS økte med 5,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KIDCO APS gikk fra 19,9 % til 0 % av aksjene i NREP NSF IV INVESTCO 109 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STRØMSTANGEN AS gikk fra 10,8 % til 1,1 % av aksjene i FLEKS HOLDING AS i 2024.
- JSW INVEST AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (685 073 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.