Anslag · inntektsår 2025
Lenninga Utvikling AS
Org.nr. 923396012 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Brønnøy
Aksjene i Lenninga Utvikling AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 312 126 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Lenninga Utvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lenninga Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 37 238 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lenninga Utvikling AS?
Lenninga Utvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Rab Holding AS), Personlig eier B (11,4 % gjennom Sande & Monsen AS), Personlig eier C (11,4 % gjennom Sande & Monsen AS), Personlig eier D (7,6 % gjennom Sande & Monsen AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Sande & Monsen AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lenninga Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rab Holding AS | 50 % | 156 063 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sande & Monsen AS | 11,4 % | 35 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sande & Monsen AS | 11,4 % | 35 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sande & Monsen AS | 7,6 % | 23 646 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sande & Monsen AS | 4,2 % | 13 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sande & Monsen AS | 3,8 % | 11 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sande & Monsen AS | 2,9 % | 8 985 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sande & Monsen AS | 2,3 % | 7 094 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sande & Monsen AS | 2,3 % | 7 094 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 390 158 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 312 126 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SANDE & MONSEN AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (37,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (550 659 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LENNINGA UTVIKLING AS falt med 1,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RAB HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i STÆRSK TRIMSENTER AS i 2024.
- SANDE & MONSEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FJORDGT 33 AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.