Anslag · inntektsår 2025
Nebula Eiendom AS
Org.nr. 923378375 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Nebula Eiendom AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 287 421 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nebula Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 17 036 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nebula Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 17 036 kr. Bankinnskuddene falt med 522 111 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 277 443 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nebula Eiendom AS?
Nebula Eiendom AS eies til slutt av Christopher Harlem (44,4 % gjennom Harlem Food AS → Harlem Food Holding AS), Martin Siem (11,3 % gjennom M3 Næring AS → Boulder Holding AS og Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Boulder Holding AS), Marius Erik Falster (11,3 % gjennom M3 Næring AS → Nora Holding AS og Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Nora Holding AS), Ole Martin Siem (8,3 % gjennom Hanekleiva Eiendom AS → Oretun AS) og Erik Harlem (5,6 % gjennom Harlem Food AS → Harlem Food Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nebula Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Christopher Harlem gjennom Harlem Food AS → Harlem Food Holding AS. Eier også aksjer i Hardarheim Trading AS (100 %), Ølja AS (35 %) | 44,4 % | 127 743 kr | 0 kr |
| Martin Siem gjennom M3 Næring AS → Boulder Holding AS; Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Boulder Holding AS. Eier også aksjer i Aqua Bio Technology ASA (1,75 %), Odden Småbåthavn AS (1,49 %), Cultura Sparebank (0,1 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 11,3 % | 32 335 kr | 0 kr |
| Marius Erik Falster gjennom M3 Næring AS → Nora Holding AS; Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Nora Holding AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 11,3 % | 32 335 kr | 0 kr |
| Ole Martin Siem gjennom Hanekleiva Eiendom AS → Oretun AS. Eier også aksjer i Økologisk Drift AS (26 %), Lier Fruktlager AS (0,04 %) | 8,3 % | 23 892 kr | 0 kr |
| Erik Harlem gjennom Harlem Food AS → Harlem Food Holding AS. Eier også aksjer i Ølja AS (10 %), Brønnøysund Kontorbygg AS (1,5 %), Rød Golf AS (0,3 %), Haga Golf AS (0,06 %), Palmer Group AS (0,05 %) | 5,6 % | 15 968 kr | 0 kr |
| Maria Børge-Ask Bjelland gjennom M3 Næring AS → Bjelland Holding AS; Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS | 4,5 % | 12 934 kr | 0 kr |
| Morten Børge-Ask Bjelland gjennom M3 Næring AS → Bjelland Holding AS; Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS. Eier også aksjer i Eam Solar AS (under 0,01 %) | 4,5 % | 12 934 kr | 0 kr |
| Astri Fosseie Oreberg gjennom Oreberg Utvikling AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 3,8 % | 10 778 kr | 0 kr |
| Kari Fosseie Oreberg gjennom Oreberg Utvikling AS. Eier også aksjer i Holm & Wee Vannverk AS (10,78 %), Stolt av Sande AS (3,33 %), AS Sande Meieri Handelslag (2,33 %), Sande Kornmagasin AS (0,99 %) | 3 % | 8 646 kr | 0 kr |
| Marius Bjelland gjennom M3 Næring AS → Bjelland Holding AS; Hanekleiva Eiendom AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS | 2,3 % | 6 467 kr | 0 kr |
| Christian Johan Giswold gjennom Oreberg Utvikling AS | 0,7 % | 2 133 kr | 0 kr |
| Ulla-Britt Desiree Norgine Olavsdotter Fjellestad Siem gjennom Hanekleiva Eiendom AS → Oretun AS | 0,4 % | 1 257 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 359 276 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 287 421 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HARLEM FOOD AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i NEBULA EIENDOM AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- M3 NÆRING AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (124 276 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,5 mill. kr).
- NEBULA EIENDOM AS delte anslagsvis ut 11,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (333 840 kr) pluss årsresultatet 2024 (11,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (329 276 kr).
- HANEKLEIVA EIENDOM AS delte anslagsvis ut 7,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,3 mill. kr).
- Finansinntektene i HANEKLEIVA EIENDOM AS steg fra 1,4 mill. kr i 2023 til 4,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- M3 NÆRING AS delte anslagsvis ut 670 079 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32 mill. kr).
- Finansinntektene i M3 NÆRING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 21,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ORETUN AS steg fra 77 255 kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i ORETUN AS økte med 6,4 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 6,2 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.