Anslag · inntektsår 2025
Nutriaq AS
Org.nr. 923359214 · AS · Innsamling av ikke-farlig avfall · Trondheim
Aksjene i Nutriaq AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 719 720 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 76,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nutriaq AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 8,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nutriaq AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 17 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 8,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 6,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,3 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 81,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 851 279 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 805 205 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nutriaq AS?
Nutriaq AS eies til slutt av Christian Johansen (58,1 % gjennom Innovakapital AS), Ivar Strand (23,8 % gjennom Investiaq AS → Kleiv Kapital AS), Astrid Helland (9 % gjennom Investiaq AS → Veleta AS) og Hermod Holte Fledsberg (9 % gjennom Investiaq AS → Veleta AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nutriaq AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Christian Johansen gjennom Innovakapital AS | 58,1 % | 44,6 mill. kr | 451 802 kr |
| Ivar Strand gjennom Investiaq AS → Kleiv Kapital AS. Eier også aksjer i Namdal Kornsilo og Mølle AS (0,02 %) | 23,8 % | 18,2 mill. kr | 164 554 kr |
| Astrid Helland gjennom Investiaq AS → Veleta AS. Eier også aksjer i DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 9 % | 6,9 mill. kr | 51 682 kr |
| Hermod Holte Fledsberg gjennom Investiaq AS → Veleta AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) | 9 % | 6,9 mill. kr | 51 682 kr |
- Verdigrunnlag
- 95,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 76,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 805 205 kr
Hendelser i eierkjeden
- NUTRIAQ AS delte anslagsvis ut 12,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (75,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (99,5 mill. kr).
- Finansinntektene i NUTRIAQ AS steg fra 5,8 mill. kr i 2024 til 38,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i INNOVAKAPITAL AS steg fra 4,3 mill. kr i 2024 til 13,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i INVESTIAQ AS falt med 10,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- KLEIV KAPITAL AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- VELETA AS gikk fra 33,3 % til 6,7 % av aksjene i BY BRENNERI AS i 2025.
- VELETA AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- Finansinntektene i NUTRIAQ AS steg fra 43 444 kr i 2023 til 5,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OLAUSSEN HOLDING AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i NUTRIAQ AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ROGER RØSTAD gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NUTRIAQ AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- INNOVAKAPITAL AS delte anslagsvis ut 61,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (64,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,7 mill. kr).
- Finansinntektene i INNOVAKAPITAL AS steg fra −233 249 kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i INVESTIAQ AS steg fra 101 248 kr i 2023 til 5,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- INVESTIAQ AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Circulariaq AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.