Anslag · inntektsår 2025
Ruta Invest 2 AS
Org.nr. 923322590 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Ruta Invest 2 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 35 376 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ruta Invest 2 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 20 636 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 150 682 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ruta Invest 2 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 20 636 kr. Bankinnskuddene falt med 2 076 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (121 205 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 66 606 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 75 341 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ruta Invest 2 AS?
Ruta Invest 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (57 % gjennom R. Storm Holding AS), Personlig eier B (17 % gjennom Laukholm Holding AS), Personlig eier C (4 % gjennom Hugdal Invest AS), Personlig eier D (4 % gjennom Vårum Invest AS) og Personlig eier E (3 % gjennom Gunnesmæl Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ruta Invest 2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom R. Storm Holding AS | 57 % | 5,3 mill. kr | 35 376 kr |
| Personlig eier B gjennom Laukholm Holding AS | 17 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hugdal Invest AS | 4 % | 371 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vårum Invest AS | 4 % | 371 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Gunnesmæl Invest AS | 3 % | 278 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Jonsar AS | 3 % | 278 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom LK Invest AS | 3 % | 278 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3 % | 278 823 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom A Røstad Holding AS | 2 % | 185 882 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Castro AS | 2 % | 185 882 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sigmar AS | 2 % | 185 882 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 35 376 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 75 341 kr
Hendelser i eierkjeden
- R. STORM HOLDING AS gikk fra 100 % til 57 % av aksjene i RUTA INVEST 2 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i R. STORM HOLDING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2023 til 5,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- R. STORM HOLDING AS gikk fra 100 % til 57 % av aksjene i RUTA INVEST 2 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Yippi Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.