Anslag · inntektsår 2025
Sector Alarm Manco AS
Org.nr. 923186840 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Sector Alarm Manco AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 75 829 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 100,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sector Alarm Manco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Sector Alarm Manco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 24,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (25 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sector Alarm Manco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 24,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 222 751 kr og den langsiktige gjelden økte med 154 449 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,7 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 120,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sector Alarm Manco AS?
Sector Alarm Manco AS eies til slutt av Cedric Bernard Laufer (3,9 %), Personlig eier A (3,9 % gjennom Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS og Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS → Isanor Invest AS), Personlig eier B (3,7 % gjennom Jaaberg AS), Fabio Ansaloni (3 %) og Personlig eier C (2,9 % gjennom Amsoco Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sector Alarm Manco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Cedric Bernard Laufer (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,9 % | 4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS; Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS → Isanor Invest AS | 3,9 % | 4 mill. kr | 21 987 kr |
| Personlig eier B gjennom Jaaberg AS | 3,7 % | 3,8 mill. kr | 20 098 kr |
| Fabio Ansaloni (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3 % | 3 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Amsoco Holding AS | 2,9 % | 2,9 mill. kr | 11 511 kr |
| Cotobro Investment AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,9 % | 2,9 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom Calamo Invest AS | 2,8 % | 2,9 mill. kr | 10 936 kr |
| Lorenzo Bianchi (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,6 % | 2,7 mill. kr | – |
| Personlig eier E gjennom Mather AS | 2,4 % | 2,5 mill. kr | 7 064 kr |
| Eoin Dunne (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,2 % | 2,2 mill. kr | – |
| Joakim Malmberg (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,2 % | 2,2 mill. kr | – |
| Personlig eier F gjennom KGK AS | 2,2 % | 2,2 mill. kr | 4 233 kr |
| Begoña González Alemán Calleja (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,1 % | 2,1 mill. kr | – |
| Martin Barden (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,1 % | 2,1 mill. kr | – |
| Monroe Luxco S.A.R.L. gjennom Sector Alarm Topco AS → Monroe Bidco AS → Monroe Holdco AS → Monroe Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,8 % | 1,9 mill. kr | – |
- Verdigrunnlag
- 126 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 100,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 75 829 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,1 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SECTOR ALARM MANCO AS økte med 25 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SECTOR ALARM MANCO AS økte fra 122 654 til 138 494 i 2025, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SECTOR ALARM TOPCO AS gikk fra 12,9 % til 6,1 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i SECTOR ALARM TOPCO AS steg fra 2,9 mill. kr i 2024 til 9,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SECTOR ALARM TOPCO AS gikk fra 12,9 % til 6,1 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2025.
- SECTOR ALARM TOPCO AS gikk fra 15,5 % til 12,9 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BUKHOLM INVEST AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- DIEGO TORRIO GONZALES gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SECTOR ALARM TOPCO AS økte med 855 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SECTOR ALARM TOPCO AS gikk fra 15,5 % til 12,9 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SECTOR SPV AS økte med 598,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ISANOR AS økte med 598,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Sector Alarm Midco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.