Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Stokkeneset Reiarlag AS

Org.nr. 923135669 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Stad

Aksjene i Stokkeneset Reiarlag AS gir de 79 personlige eierne anslagsvis 53 115 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 20,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Stokkeneset Reiarlag AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 13,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,9 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Stokkeneset Reiarlag AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 10,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 186 578 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Stokkeneset Reiarlag AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,3 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 41,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (300 158 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 79 747 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 186 578 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Stokkeneset Reiarlag AS?

Stokkeneset Reiarlag AS eies til slutt av Personlig eier A (33,5 % gjennom Vesterålen Havbruk AS → Kam Holding AS og Vesterålen Havbruk AS → Skogsøya Invest AS → Kam Holding AS og Vesterålen Havbruk AS → Kvæfjord Holding AS → Kam Holding AS), Personlig eier B (9,8 % gjennom Vesterålen Havbruk AS → Reinholdtsen Holding AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Vesterålen Havbruk AS → Orinoco AS), Personlig eier D (6 % gjennom Vesterålen Havbruk AS → Kvæfjord Holding AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Vesterålen Havbruk AS → Newbrott AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stokkeneset Reiarlag AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Vesterålen Havbruk AS → Kam Holding AS; Vesterålen Havbruk AS → Skogsøya Invest AS → Kam Holding AS; Vesterålen Havbruk AS → Kvæfjord Holding AS → Kam Holding AS33,5 %6,8 mill. kr50 804 kr
Personlig eier B gjennom Vesterålen Havbruk AS → Reinholdtsen Holding AS9,8 %2 mill. kr2 311 kr
Personlig eier C gjennom Vesterålen Havbruk AS → Orinoco AS6,7 %1,4 mill. kr0 kr
Personlig eier D gjennom Vesterålen Havbruk AS → Kvæfjord Holding AS6 %1,2 mill. kr0 kr
Personlig eier E gjennom Vesterålen Havbruk AS → Newbrott AS3,3 %674 281 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Vesterålen Havbruk AS → Versvik Invest AS2,1 %423 538 kr0 kr
Nærings- og Fiskeridepartementet gjennom Vesterålen Havbruk AS → Investinor Nord-Norge AS → Investinor AS1,8 %372 419 kr–
Personlig eier G gjennom Vesterålen Havbruk AS → Techbridge AS1,6 %334 933 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Vesterålen Havbruk AS → Reinholdtsen Holding AS; Vesterålen Havbruk AS → Blekkstilla AS1,5 %307 720 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Vesterålen Havbruk AS → Reinholdtsen Holding AS; Vesterålen Havbruk AS → Nordsand Invest AS1,4 %279 144 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Vesterålen Havbruk AS → T.D. Veen AS → Veen Eiendom AS1 %200 135 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Vesterålen Havbruk AS → Røyn AS0,9 %192 799 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Vesterålen Havbruk AS → Bypass Consulting AS0,9 %181 880 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Vesterålen Havbruk AS → Marlinda Holding AS0,9 %176 258 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Vesterålen Havbruk AS → Glitrafjord AS → AS Real-Forvaltning0,8 %153 845 kr0 kr
Verdigrunnlag
25,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
20,4 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
53 115 kr
Formuesskatt om én person eide alt
186 578 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i STOKKENESET REIARLAG AS falt med 14 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • T.D. VEEN AS gikk fra 11,9 % til 0 % av aksjene i SIGLAR CARBON AS i 2025.
  • T.D. VEEN AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i PARITEE HOLDING AS i 2025.
  • T.D. VEEN AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2025.
  • Innskutt egenkapital i STOKKENESET REIARLAG AS økte med 20,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i STOKKENESET REIARLAG AS økte fra 2 000 til 7 000 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • STATT TORSK ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOKKENESET REIARLAG AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i VESTERÅLEN HAVBRUK AS økte med 40 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • VESTERÅLEN HAVBRUK AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LEVENDEFISK LOVE AS i 2024.
  • Finansinntektene i SKOGSØYA INVEST AS steg fra 25 603 kr i 2023 til 4,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • SKOGSØYA INVEST AS gikk fra 22 % til 14,6 % av aksjene i VESTERÅLEN HAVBRUK AS i 2024.
  • Finansinntektene i REINHOLDTSEN HOLDING AS steg fra 1 kr i 2023 til 10,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • REINHOLDTSEN HOLDING AS gikk fra 20,3 % til 13 % av aksjene i VESTERÅLEN HAVBRUK AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i KVÆFJORD HOLDING AS økte med 36,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • T.D. VEEN AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i PROXIMAR SEAFOOD AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i VESTERÅLEN HAVBRUK AS økte med 448,3 mill. kr i 2023. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.