Anslag · inntektsår 2025
Brønnbåt Nord Lofoten AS
Org.nr. 923107479 · AS · Innenriks sjøfart med gods · Ibestad
Aksjene i Brønnbåt Nord Lofoten AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 306 333 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 71,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Brønnbåt Nord Lofoten AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 9,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Brønnbåt Nord Lofoten AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 10,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,5 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Brønnbåt Nord Lofoten AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 10,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,2 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 76,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 797 044 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 752 524 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Brønnbåt Nord Lofoten AS?
Brønnbåt Nord Lofoten AS eies til slutt av Personlig eier A (10,9 % gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS og Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Andreas Ellingsen AS), Personlig eier B (10,9 % gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS og Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Line Ellingsen AS), Personlig eier C (10 % gjennom Brønnbåt Nord AS → Salaks AS → Odd Holding AS), Personlig eier D (7,3 % gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS og Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Uce Holding AS) og Personlig eier E (7,3 % gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS og Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Annik1 AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brønnbåt Nord Lofoten AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Andreas Ellingsen AS | 10,9 % | 7,9 mill. kr | 61 060 kr |
| Personlig eier B gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Line Ellingsen AS | 10,9 % | 7,9 mill. kr | 61 060 kr |
| Personlig eier C gjennom Brønnbåt Nord AS → Salaks AS → Odd Holding AS | 10 % | 7,2 mill. kr | 54 293 kr |
| Personlig eier D gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Uce Holding AS | 7,3 % | 5,2 mill. kr | 34 841 kr |
| Personlig eier E gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Annik1 AS | 7,3 % | 5,2 mill. kr | 34 840 kr |
| Personlig eier F gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Helga Ellingsen Holding AS | 7,3 % | 5,2 mill. kr | 34 840 kr |
| Personlig eier G gjennom Brønnbåt Nord AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Johannes A. Arvesen Holding AS | 4,2 % | 3 mill. kr | 12 837 kr |
| Personlig eier H gjennom Brønnbåt Nord AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 3,2 % | 2,3 mill. kr | 5 452 kr |
| Personlig eier I gjennom Brønnbåt Nord AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Geir Lundbergs Holding AS; Brønnbåt Nord AS → Erling Lundbergs Holding AS | 3 % | 2,1 mill. kr | 3 648 kr |
| Personlig eier J gjennom Brønnbåt Nord AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Mats Lundberg Holding AS | 2,7 % | 1,9 mill. kr | 1 731 kr |
| Personlig eier K gjennom Brønnbåt Nord AS → Erling Lundbergs Holding AS → GL & Sønner Holding AS → Stian Lundberg Holding AS | 2,7 % | 1,9 mill. kr | 1 731 kr |
| Personlig eier L gjennom Brønnbåt Nord AS → Magne Arvesen & Sønner AS → Ahs Holding Nord AS | 2,4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Brønnbåt Nord AS → Erling Lundbergs Holding AS → TL & Fam. Holding AS → Tore Lundbergs Holding AS; Brønnbåt Nord AS → Erling Lundbergs Holding AS | 2,2 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Brønnbåt Nord AS → Salaks AS → Ke Bekkeli Holding AS | 2,1 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Brønnbåt Nord AS → Salaks AS → KR Bekkeli Holding AS | 2,1 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 89,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 71,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 306 333 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 752 524 kr
Hendelser i eierkjeden
- ELLINGSEN SEAFOOD AS delte anslagsvis ut 85 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (166,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mrd. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025.
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 85 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (85 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (64,5 mill. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 85 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (93,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (86 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (94,8 mill. kr).
- ERLING LUNDBERGS HOLDING AS delte anslagsvis ut 24 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (158,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (162,3 mill. kr).
- Finansinntektene i ERLING LUNDBERGS HOLDING AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 29 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MAGNE ARVESEN & SØNNER AS steg fra 24 kr i 2024 til 117,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ELLINGSEN SEAFOOD AS delte anslagsvis ut 124,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (871,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (271,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1 mrd. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ELLINGSEN LOFOTEN EIENDOM AS i 2024.
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 100 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (163,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,6 mill. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 100 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (92,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (101,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (93,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.