Anslag · inntektsår 2025
Veitvet Senteret AS
Org.nr. 923092145 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Veitvet Senteret AS gir de 76 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Veitvet Senteret AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 40,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, så avkastningen er 61,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Veitvet Senteret AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 162 295 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Veitvet Senteret AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 16,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 5,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 43,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (129 871 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 69 386 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 80 728 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Veitvet Senteret AS?
Veitvet Senteret AS eies til slutt av Personlig eier A (14 % gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Lillo Eiendom AS → Ila Invest AS), Personlig eier B (7,5 % gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → LJM AS), Personlig eier C (6 % gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Lillo Eiendom AS → Krafft Eiendom AS), Personlig eier D (5,3 % gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Elpica AS → Palifa AS og Veitvet Bydelssenter Invest AS → Elpica AS og Veitvet Bydelssenter Invest AS → Morellen AS) og Personlig eier E (4,5 % gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → HKT Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Veitvet Senteret AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Lillo Eiendom AS → Ila Invest AS | 14 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → LJM AS | 7,5 % | 737 458 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Lillo Eiendom AS → Krafft Eiendom AS | 6 % | 589 967 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Elpica AS → Palifa AS; Veitvet Bydelssenter Invest AS → Elpica AS; Veitvet Bydelssenter Invest AS → Morellen AS | 5,3 % | 516 221 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → HKT Invest AS | 4,5 % | 442 475 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Nettuno Capital AS | 2,5 % | 245 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Runar Sørensen AS | 2,5 % | 245 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Moger Invest AS → Idmo Invest AS | 2,5 % | 244 987 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Moger Invest AS → Mamodo Invest AS | 2,5 % | 244 987 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Moger Invest AS → Maskog Invest AS | 2,5 % | 244 987 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Syfras AS | 2,1 % | 206 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Aiai Invest AS | 2 % | 196 656 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Redhouse Invest AS | 2 % | 196 656 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Jaren Industrier AS → BS Jaren AS | 1,9 % | 183 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Veitvet Bydelssenter Invest AS → Jaren Industrier AS → LNS Jaren AS | 1,9 % | 183 371 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 80 728 kr
Hendelser i eierkjeden
- VEITVET SENTERET AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VEITVET BYDELSSENTER INVEST AS falt med 6,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ILA INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i HCL EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025.
- LJM AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i APPLIED PETROLEUM TECHNOLOGY AS i 2025.
- KRAFFT EIENDOM AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (357 594 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mill. kr).
- VEITVET SENTERET AS delte anslagsvis ut 4,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VEITVET BYDELSSENTER INVEST AS falt med 27,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ILA INVEST AS delte anslagsvis ut 6,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (102,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (106,9 mill. kr).
- LJM AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i IN THE CLOUD AS i 2024.
- KRAFFT EIENDOM AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.