Anslag · inntektsår 2025
Mgmtco Saferoad AS
Org.nr. 923008888 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo
Aksjene i Mgmtco Saferoad AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 20 606 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 47,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Mgmtco Saferoad AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 239 445 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 968 836 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Mgmtco Saferoad AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 239 445 kr. Bankinnskuddene falt med 11 374 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 779 308 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 47,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 485 696 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 484 418 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mgmtco Saferoad AS?
Mgmtco Saferoad AS eies til slutt av FSN Capital Confluence GP Limited (33,1 % gjennom Saferoad Midco AS → Saferoad Holdco AS), Patrik Nolåker (8,6 %), Thomas William Scobie Røkke (6,3 % gjennom Willander Invest AS), Svein Arild Vestermo (5,4 %) og Krzysztof Andrulewicz (5,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mgmtco Saferoad AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital Confluence GP Limited gjennom Saferoad Midco AS → Saferoad Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 33,1 % | 15,7 mill. kr | – |
| Patrik Nolåker (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,6 % | 4,1 mill. kr | – |
| Thomas William Scobie Røkke gjennom Willander Invest AS | 6,3 % | 3 mill. kr | 12 449 kr |
| Svein Arild Vestermo. Eier også aksjer i Saasmn Invest AS (100 %), Vestermo Holding AS (50 %), Wiseline AS (1,73 %), Mowi ASA (under 0,01 %) | 5,4 % | 2,6 mill. kr | 8 157 kr |
| Krzysztof Andrulewicz (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,2 % | 2,5 mill. kr | – |
| Elke Eckstein (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,7 % | 1,3 mill. kr | – |
| Jon Espen Wergeland Asheim gjennom Baveba AS | 2,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Gunn Wærsted. Eier også aksjer i Lukris Invest AS (50 %), Mgmtco Ri AS (1,07 %), Sparebank 1 Østlandet (under 0,01 %), Sparebank 1 Østfold Akershus (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 2,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Sirun GMBH (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 1,2 mill. kr | – |
| KBF GMBH (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,9 % | 912 244 kr | – |
| Frode Smevoll. Eier også aksjer i Smevoll AS (100 %), Mgmtco Ri AS (0,8 %), Sparebank 1 Østlandet (under 0,01 %), Veidekke ASA (under 0,01 %), Af Gruppen ASA (under 0,01 %) | 1,9 % | 901 478 kr | 0 kr |
| Espen Meling Samuelsen. Eier også aksjer i Excellere AS (100 %), Zivid AS (0,04 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Akastor ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 858 550 kr | 0 kr |
| Morten Wergeland Brekke. Eier også aksjer i Aksjeselskapet Pirtel (100 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 858 550 kr | 0 kr |
| Steinar Schønning Holtskog gjennom Schønning Holtskog Invest AS. Eier også aksjer i Polaris Aviation AS (1,61 %), Bsafe Group AS (0,01 %) | 1,8 % | 858 550 kr | 0 kr |
| Terje Myhre. Eier også aksjer i Tumazi AS (100 %), Temy Holding AS (100 %) | 1,8 % | 858 550 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 59,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 47,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 484 418 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SAFEROAD MIDCO AS økte med 1,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SAFEROAD HOLDCO AS økte med 1,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SRH BRIDGECO AS gikk fra 37,6 % til 0 % av aksjene i MGMTCO SAFEROAD AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SRH INVESTCO AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i MGMTCO SAFEROAD AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
- Eierandel i: Saferoad Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.