Anslag · inntektsår 2025
Harpunveien 8 AS
Org.nr. 923001662 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Harpunveien 8 AS gir de 93 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Harpunveien 8 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 17,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, så avkastningen er 31,4 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Harpunveien 8 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 80 187 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 37 712 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 43 303 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Harpunveien 8 AS?
Harpunveien 8 AS eies til slutt av Personlig eier A (13,4 % gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Rasting Eiendom AS), Personlig eier B (4,8 % gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Fram Management AS), Personlig eier C (4,4 % gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding i AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding Ii AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Fram Management AS og Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Tveco AS og Bodco Holding AS → Bodco Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Harpunveien 8 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Rasting Eiendom AS | 13,4 % | 818 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Fram Management AS | 4,8 % | 294 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding i AS | 4,4 % | 267 070 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Joa Gruppen AS → Joa Holding Ii AS | 4,4 % | 267 070 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Fram Management AS; Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Tveco AS; Bodco Holding AS → Bodco Invest AS | 3,3 % | 198 286 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Nagelgården AS → Hellandsgården Invest AS | 2,8 % | 172 071 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Nagelgården AS → HLN Holding AS | 2,8 % | 172 071 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Lagersjefen Holding AS → Shortlist AS | 2,8 % | 171 361 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Champ Real Estate AS → Champ Capital AS | 2,5 % | 153 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Mowinckel Management AS | 2,5 % | 153 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Tum Invest AS | 2,5 % | 153 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Alden AS → Alden 3 AS | 2,4 % | 148 695 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Breivik Invest AS | 2,3 % | 138 160 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Bai AS → Tur AS; Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Bai AS → Dati AS | 1,6 % | 94 567 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Bai AS → Tur AS; Bodco Holding AS → Bodco Invest AS → Bai AS → Sati AS | 1,6 % | 94 567 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 43 303 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HARPUNVEIEN 8 AS falt med 523 873 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FONTURA AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HARPUNVEIEN 8 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i BODCO HOLDING AS økte med 112,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i BODCO INVEST AS økte med 172,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- LAGERSJEFEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 56 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (139 977 kr) pluss årsresultatet 2025 (70,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (14,4 mill. kr).
- Finansinntektene i LAGERSJEFEN HOLDING AS steg fra 886 566 kr i 2024 til 70,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAGERSJEFEN HOLDING AS gikk fra 95 % til 0 % av aksjene i LAGERSJEFEN AS i 2025.
- Finansinntektene i RASTING EIENDOM AS steg fra 3 mill. kr i 2024 til 18,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RASTING EIENDOM AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i BO COLIVING HOLDING AS i 2025.
- JOA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (247,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (229,8 mill. kr).
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 75 % til 62,5 % av aksjene i BJØRNAFJORDEN HOLDING AS i 2025.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i 7 FJELL EIENDOMSSERVICE AS i 2025.
- NAGELGÅRDEN AS delte anslagsvis ut 9,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33,6 mill. kr).
- Finansinntektene i NAGELGÅRDEN AS steg fra 171 105 kr i 2024 til 22,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 55 % til 49,3 % av aksjene i MISTROL AS i 2024.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BETTER WORKWEAR AS i 2024.
- JOA GRUPPEN AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BERGEN PERSONAL AS i 2024.
- NAGELGÅRDEN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.