Anslag · inntektsår 2025
Camar Invest NFT AS
Org.nr. 922885710 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Stavanger
Aksjene i Camar Invest NFT AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 481 121 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 56,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Camar Invest NFT AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 9,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, så avkastningen er 11,1 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Camar Invest NFT AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 525 787 kr. Bankinnskuddene økte med 11 233 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 56,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 579 606 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 586 433 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Camar Invest NFT AS?
Camar Invest NFT AS eies til slutt av Personlig eier A (25,5 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS), Personlig eier B (23,9 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Silco AS), Personlig eier C (23,9 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Sincap AS), Personlig eier D (23,9 % gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Stifi AS) og Personlig eier E (1,4 % gjennom Piren Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Camar Invest NFT AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS | 25,5 % | 14,5 mill. kr | 127 088 kr |
| Personlig eier B gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Silco AS | 23,9 % | 13,6 mill. kr | 118 011 kr |
| Personlig eier C gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Sincap AS | 23,9 % | 13,6 mill. kr | 118 011 kr |
| Personlig eier D gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Stifi AS | 23,9 % | 13,6 mill. kr | 118 011 kr |
| Personlig eier E gjennom Piren Holding AS | 1,4 % | 800 794 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Crocodile AS | 0,8 % | 480 855 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS | 0,4 % | 199 324 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Ahlqvist Holding AS | 0,3 % | 160 916 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 71 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 56,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 481 121 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 586 433 kr
Hendelser i eierkjeden
- CAMAR INVEST AS delte anslagsvis ut 36,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (54,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (39,6 mill. kr).
- CAMAR INVEST AS gikk fra 100 % til 92,7 % av aksjene i SØKK AS i 2025.
- CAMAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 25,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (58,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (31 mill. kr).
- SILCO AS delte anslagsvis ut 15,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (60,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (54,7 mill. kr).
- Finansinntektene i CAMAR INVEST AS steg fra 6,2 mill. kr i 2023 til 163,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAMAR INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDIC OUTDOOR AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- SILCO AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (71,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (60,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: NFT Holdco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.