Anslag · inntektsår 2025
Pmax Invest AS
Org.nr. 922832781 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Trondheim
Aksjene i Pmax Invest AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pmax Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 32,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, så avkastningen er 54,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Pmax Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 10,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (5,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 73 139 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Pmax Invest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 86 830 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (80 228 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 103 179 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 49 870 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pmax Invest AS?
Pmax Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (22,7 %), Personlig eier B (17 % gjennom Sofell AS), Personlig eier C (12,4 %), Personlig eier D (10,1 %) og Personlig eier E (7,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pmax Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 22,7 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sofell AS | 17 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 12,4 % | 838 180 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 10,1 % | 678 639 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 7,1 % | 476 519 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5,2 % | 352 461 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5 % | 336 165 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Myrseth Management Consulting AS | 3,8 % | 253 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sofell AS; direkte | 2,4 % | 163 667 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Løset Holding AS | 2 % | 133 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,7 % | 113 282 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,5 % | 99 351 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,3 % | 88 575 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,1 % | 77 011 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1,1 % | 73 068 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 49 870 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PMAX INVEST AS økte med 4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PMAX INVEST AS økte fra 17 755 til 25 670 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i PMAX INVEST AS økte med 1,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PMAX INVEST AS økte fra 15 604 til 17 755 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- PMAX INVEST AS gikk fra 15,7 % til 0 % av aksjene i PMAX INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier M gikk fra 4,7 % til 1,9 % av aksjene i PMAX INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PMAX INVEST AS gikk fra 15,7 % til 0 % av aksjene i PMAX INVEST AS i 2024.
- LØSET HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0,1 % av aksjene i STOR STAS AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.