Anslag · inntektsår 2025
Agendi AS
Org.nr. 922698805 · AS · Oppføring av bygninger · Trondheim
Aksjene i Agendi AS gir de 40 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 995 005 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Agendi AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Agendi AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 8,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 54 555 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Agendi AS?
Agendi AS eies til slutt av Personlig eier A (34,5 % gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Personlig eier B (14,7 % gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS), Varig Orkla Forsikring Gjensidig (11,1 % gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), Personlig eier C (9 % gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS) og Personlig eier D (4,8 % gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Arnemo Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Agendi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 34,5 % | 342 949 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 14,7 % | 145 874 kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 11,1 % | 110 554 kr | – |
| Personlig eier C gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 9 % | 89 590 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Arnemo Holding AS | 4,8 % | 47 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Jomar Grøtan AS | 4,8 % | 47 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,7 % | 17 103 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 1,5 % | 14 496 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 1,1 % | 10 787 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS | 1 % | 10 145 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Jøtul Invest AS; B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Jøtul Invest AS | 0,6 % | 5 966 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Diwp Holding AS | 0,6 % | 5 964 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → K O Schea AS; B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → K O Schea AS | 0,5 % | 4 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Devico Invest AS → Nha Invest AS | 0,5 % | 4 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom B&B Entreprenør Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Devico Invest AS → Vied Holding AS | 0,5 % | 4 543 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 995 005 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i AGENDI AS økte med 6,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KI INVESTERINGSSELSKAP AS gikk fra 78,6 % til 0 % av aksjene i AGENDI AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOMAR GRØTAN AS gikk fra 21,4 % til 0 % av aksjene i AGENDI AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i B&B ENTREPRENØR HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 1,3 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mrd. kr).
- KVARV AS delte anslagsvis ut 199,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i AGENDI AS økte med 3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i AGENDI AS økte fra 300 til 7 500 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (601,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i COLUMBI SALMON AS i 2024.
- KVERVA AS delte anslagsvis ut 723,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,2 mrd. kr).
- KVARV AS delte anslagsvis ut 1 mrd. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (704,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mrd. kr).
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.