Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Journeys Travel Group AS

Org.nr. 922632413 · AS · Reisebyråvirksomhet · Oslo

Aksjene i Journeys Travel Group AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 23 097 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Journeys Travel Group AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Journeys Travel Group AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 92 210 kr og den langsiktige gjelden økte med 164 739 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Journeys Travel Group AS?

Journeys Travel Group AS eies til slutt av Personlig eier A (44,2 % gjennom Art Vandelay Industries AS), Personlig eier B (44,2 % gjennom Art Vandelay Industries AS), Personlig eier C (2,3 % gjennom Twe Group AS), Personlig eier D (2,1 % gjennom Peters & Pihl Holding AS) og Personlig eier E (2,1 % gjennom Peters & Pihl Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Journeys Travel Group AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Art Vandelay Industries AS44,2 %10 198 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Art Vandelay Industries AS44,2 %10 198 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Twe Group AS2,3 %522 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Peters & Pihl Holding AS2,1 %495 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Peters & Pihl Holding AS2,1 %495 kr0 kr
Pinkerburg Holdings LTD gjennom Nye Dymax Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,7 %396 kr–
Personlig eier F1,4 %330 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Copia Holding AS1,4 %330 kr0 kr
Bromma Invest AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,6 %132 kr–
Verdigrunnlag
28 871 kr
Formuesverdi (80 %)
23 097 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i JOURNEYS TRAVEL GROUP AS økte med 1,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i JOURNEYS TRAVEL GROUP AS økte fra 498 007 til 2 098 007 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • ART VANDELAY INDUSTRIES AS gikk fra 50,4 % til 25,4 % av aksjene i GRINDAL SALMON LODGE AS i 2025.
  • ART VANDELAY INDUSTRIES AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i VINSLOTTET AS i 2025.
  • PETERS & PIHL HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11 mill. kr).
  • NYE DYMAX INVEST AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i GRO HYDROPONICS AS i 2025.
  • Antall aksjer i JOURNEYS TRAVEL GROUP AS økte fra 336 002 til 498 007 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • PETERS & PIHL HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,8 mill. kr).
  • PETERS & PIHL HOLDING AS gikk fra 47 % til 38 % av aksjene i CAMILLA PIHL FASHION GROUP AS i 2024.
  • PETERS & PIHL HOLDING AS gikk fra 2,4 % til 0 % av aksjene i QRTD AS i 2024.
  • COPIA HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i GLS CONSULTING AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.