Anslag · inntektsår 2025
Prosence AS
Org.nr. 922612919 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Lindesnes
Aksjene i Prosence AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Prosence AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −23 302 kr, mest med nye penger fra eierne (9 500 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 417 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Prosence AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 23 302 kr. Bankinnskuddene økte med 112 498 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Prosence AS?
Prosence AS eies til slutt av Personlig eier A (31,2 % gjennom Ide AS og HM Group AS → Ide AS), Personlig eier B (24,4 %), Personlig eier C (24,4 % gjennom Kali Invest AS), Personlig eier D (3 %) og Personlig eier E (2,5 %), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Prosence AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ide AS; HM Group AS → Ide AS | 31,2 % | 531 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 24,4 % | 415 802 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kali Invest AS | 24,4 % | 415 802 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 3 % | 51 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 2,5 % | 42 537 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2 % | 34 082 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom HM Group AS | 1,8 % | 30 296 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom HM Group AS → Matkli Invest AS | 1,8 % | 30 296 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,5 % | 25 447 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 1,5 % | 25 447 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,5 % | 25 447 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,5 % | 25 447 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,4 % | 24 035 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,4 % | 24 035 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- KALI INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MANDAL INDUSTRI AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.