Anslag · inntektsår 2025
Grønn Fritid AS
Org.nr. 922540594 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Rennebu
Aksjene i Grønn Fritid AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 289 747 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Grønn Fritid AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 906 516 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Grønn Fritid AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 906 516 kr. Bankinnskuddene økte med 49 076 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 418 606 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Grønn Fritid AS?
Grønn Fritid AS eies til slutt av Personlig eier A (16,7 % gjennom Ånegga Eiendom AS), Personlig eier B (16,7 % gjennom Ånegga Eiendom AS), Personlig eier C (11,1 % gjennom Tiki Eiendom AS), Personlig eier D (6,5 % gjennom Lundhytta AS → Fluss Holding AS → Auna Invest AS) og Personlig eier E (6,5 % gjennom Lundhytta AS → Fluss Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Grønn Fritid AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ånegga Eiendom AS | 16,7 % | 48 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ånegga Eiendom AS | 16,7 % | 48 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tiki Eiendom AS | 11,1 % | 32 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Lundhytta AS → Fluss Holding AS → Auna Invest AS | 6,5 % | 18 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Lundhytta AS → Fluss Holding AS | 6,5 % | 18 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lundhytta AS → Fluss Holding AS | 6,5 % | 18 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lundhytta AS → Fluss Holding AS | 6,5 % | 18 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Lundhytta AS | 5,8 % | 16 870 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Tiki Eiendom AS → Murbal AS | 5,6 % | 16 097 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Tiki Eiendom AS → Murbal AS | 5,6 % | 16 097 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Tiki Eiendom AS | 5,6 % | 16 097 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Tiki Eiendom AS | 5,6 % | 16 097 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Lundhytta AS | 0,5 % | 1 417 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Lundhytta AS | 0,3 % | 966 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Lundhytta AS | 0,3 % | 966 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 362 184 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 289 747 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- LUNDHYTTA AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7 mill. kr).
- MURBAL AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i MOONDUSTER AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.