Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Storageco AS

Org.nr. 922143056 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Asker

Aksjene i Storageco AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 57 471 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Storageco AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 28,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (29,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 215 038 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Storageco AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 28,4 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 11,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 172 971 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 34,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 334 634 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 107 519 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Storageco AS?

Storageco AS eies til slutt av Dag Rognlien Stenberg (60 % gjennom DRS Holding AS), Matias Nordahl Carlsen (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS), Ane Nordahl Carlsen (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS), Anna Nordahl Carlsen (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS) og Matilde Pauline Nordahl Neby (7,6 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 4 AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Storageco AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Dag Rognlien Stenberg gjennom DRS Holding AS60 %7,5 mill. kr57 471 kr
Matias Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS. Eier også aksjer i Lofotlys AS (50 %), Norway Live AS (0,12 %)7,6 %950 902 kr0 kr
Ane Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS. Eier også aksjer i Norske Skog ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %)7,6 %950 902 kr0 kr
Anna Nordahl Carlsen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS7,6 %950 902 kr0 kr
Matilde Pauline Nordahl Neby gjennom Grafo AS → Grafo Holding 4 AS7,6 %950 902 kr0 kr
Petra Adeleide Evensdatter Carlsen-Andreassen gjennom Grafo AS → Grafo Holding 5 AS7,6 %950 902 kr0 kr
Even Carlsen gjennom Grafo AS2 %250 237 kr0 kr
Verdigrunnlag
15,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
12,5 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
107 519 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i STORAGECO AS økte med 25 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • DRS HOLDING AS delte anslagsvis ut 11 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (58,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (59,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i DRS HOLDING AS steg fra 5,2 mill. kr i 2024 til 60,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • DRS HOLDING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
  • DRS HOLDING AS gikk fra 38,2 % til 0 % av aksjene i OPPERUD BOLIGUTVIKLING AS i 2025.
  • GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
  • GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
  • GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
  • GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
  • GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
  • GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
  • GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
  • GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 198 kr).
  • GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 207 kr).
  • GRAFO HOLDING 4 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (722 321 kr).
  • Innskutt egenkapital i STORAGECO AS økte med 4,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • DRS HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,8 mill. kr).
  • DRS HOLDING AS gikk fra 17,8 % til 0 % av aksjene i FLAEN SAG & HØVLERI AS i 2024.
  • GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
  • GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
  • GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
  • GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
  • GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 928 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i GRAFO HOLDING 2 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • GRAFO HOLDING 3 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 935 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i GRAFO HOLDING 3 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • GRAFO HOLDING 4 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 375 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i GRAFO HOLDING 4 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.