Anslag · inntektsår 2025
Nor Prosjekt Holding AS
Org.nr. 922048908 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Lindesnes
Aksjene i Nor Prosjekt Holding AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 36 985 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nor Prosjekt Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −49,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Nor Prosjekt Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 36,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 582 275 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nor Prosjekt Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 36,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 40 349 kr og den langsiktige gjelden økte med 4,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 213 200 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 130 815 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 132 525 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nor Prosjekt Holding AS?
Nor Prosjekt Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (26,7 % gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → Festningsåsen SSSG AS → Sub Sea Services Group AS og SSSG Prosjekt Holding AS → Sub Sea Services Group AS), Personlig eier B (21,4 % gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → KB Management AS og Venobo Prosjekt Holding AS → KB Management AS og KB Management AS), Personlig eier C (11,3 % gjennom Venobo Prosjekt Holding AS → Maryal AS og Venobo Prosjekt Holding AS → Cavalieri Property AS → Maryal AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → Kalvella AS) og Sense Capital AS Konkursbo (6,7 % gjennom SSSG Prosjekt Holding AS og Venobo Prosjekt Holding AS og direkte), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nor Prosjekt Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → Festningsåsen SSSG AS → Sub Sea Services Group AS; SSSG Prosjekt Holding AS → Sub Sea Services Group AS | 26,7 % | 4 mill. kr | 22 449 kr |
| Personlig eier B gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → KB Management AS; Venobo Prosjekt Holding AS → KB Management AS; KB Management AS | 21,4 % | 3,2 mill. kr | 14 536 kr |
| Personlig eier C gjennom Venobo Prosjekt Holding AS → Maryal AS; Venobo Prosjekt Holding AS → Cavalieri Property AS → Maryal AS | 11,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → Kalvella AS | 9,5 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Sense Capital AS Konkursbo gjennom SSSG Prosjekt Holding AS; Venobo Prosjekt Holding AS; direkte | 6,7 % | 1 mill. kr | – |
| Personlig eier E gjennom Venobo Prosjekt Holding AS → Retiro AS | 4,7 % | 712 589 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Profinans AS; Profinans AS → Renberg AS | 3 % | 448 873 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → J.Bakke Invest AS → J.Bakke Holding AS | 2,8 % | 424 111 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Venobo Prosjekt Holding AS → KRJ-Invest AS | 2,5 % | 376 414 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,5 % | 226 495 kr | 0 kr |
| Nor Capital AS gjennom Venobo Prosjekt Holding AS | 1,4 % | 203 717 kr | – |
| Personlig eier J gjennom SSSG Prosjekt Holding AS → Festningsåsen SSSG AS → Sub Sea Services Group AS → Resatoppen AS; SSSG Prosjekt Holding AS → Festningsåsen SSSG AS → Resatoppen AS; SSSG Prosjekt Holding AS → Sub Sea Services Group AS → Resatoppen AS | 1,1 % | 167 065 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Venobo Prosjekt Holding AS → RGR Invest AS | 1 % | 150 063 kr | 0 kr |
| Fåe1-7 AS gjennom Venobo Prosjekt Holding AS | 0,8 % | 125 751 kr | – |
| Viken Capital AS gjennom Venobo Prosjekt Holding AS | 0,8 % | 125 751 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 18,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 36 985 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 132 525 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i FESTNINGSÅSEN SSSG AS falt med 8,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i KALVELLA AS steg fra 211 639 kr i 2024 til 17,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KALVELLA AS gikk fra 51 % til 34 % av aksjene i LINHØI AS i 2025.
- SUB SEA SERVICES GROUP AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (183,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (19,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (192,4 mill. kr).
- RETIRO AS gikk fra 4,5 % til 0 % av aksjene i CREDO II CO-INVEST AS i 2025.
- SENSE CAPITAL AS gikk fra 4,1 % til 0 % av aksjene i NOR PROSJEKT HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i FESTNINGSÅSEN SSSG AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SUB SEA SERVICES GROUP AS delte anslagsvis ut 37,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (148,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (71,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (183,1 mill. kr).
- SUB SEA SERVICES GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RUSH MASKINERING AS i 2024.
- SUB SEA SERVICES GROUP AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i REMORA ROBOTICS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Sense Capital AS Konkursbo
- Eier: Nor Capital AS
- Eier: Fåe1-7 AS
- Eier: Viken Capital AS
- Eierandel i: Festningsåsen Holding AS
- Eierandel i: Kvernberget Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.