Anslag · inntektsår 2025
Energima Hylle 1 AS
Org.nr. 922025940 · AS
Aksjene i Energima Hylle 1 AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 152 522 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Energima Hylle 1 AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 840 268 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Energima Hylle 1 AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 840 268 kr. Bankinnskuddene falt med 1,9 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 354 482 kr.
Hvem eier Energima Hylle 1 AS?
Energima Hylle 1 AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (60,7 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), State Of Wisconsin Investment Board (11 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (10,6 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS), Personlig eier B (10,2 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS) og Personlig eier C (0,9 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Energima Hylle 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 60,7 % | 92 531 kr | – |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11 % | 16 850 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 10,6 % | 16 170 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 10,2 % | 15 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,9 % | 1 414 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,7 % | 1 065 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,7 % | 1 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,7 % | 1 027 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,5 % | 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Charmilla Invest AS | 0,3 % | 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → N. J. Holding AS | 0,2 % | 346 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Aeb Holding & Co AS | 0,2 % | 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Flutter INC AS | 0,2 % | 247 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 190 653 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 152 522 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENERGIMA ELVERUM AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MANCO II AS økte med 43,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TOPCO AS økte med 139,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ENERGIMA HYLLE 1 AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (218 677 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (160 653 kr).
- BJØRNAR ANDERSEN gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA HYLLE 1 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOACIM ANDERSEN gikk fra 12 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA HYLLE 1 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ENERGIMA ELVERUM AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA HYLLE 1 AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (1 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (217 756 kr) minus opptjent egenkapital 2023 (218 677 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.