Anslag · inntektsår 2025
Evr Hylle 1 AS
Org.nr. 921995059 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Moss
Aksjene i Evr Hylle 1 AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Evr Hylle 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 895 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 22 528 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Evr Hylle 1 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 895 kr. Bankinnskuddene falt med 20 310 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (18 121 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 595 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 264 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Evr Hylle 1 AS?
Evr Hylle 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (32,7 % gjennom Evlo Invest AS), Personlig eier B (11,4 % gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Ef Invest AS), Personlig eier C (9 % gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Bergum Invest AS og Bergum Invest AS), Personlig eier D (8,8 % gjennom Bakkeli Invest AS) og Personlig eier E (6,6 % gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Rorabu AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Evr Hylle 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Evlo Invest AS | 32,7 % | 944 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Ef Invest AS | 11,4 % | 329 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Bergum Invest AS; Bergum Invest AS | 9 % | 259 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bakkeli Invest AS | 8,8 % | 254 873 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Rorabu AS | 6,6 % | 191 417 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Bergum Invest AS; Bergum Invest AS | 4,5 % | 129 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Bergum Invest AS; Bergum Invest AS | 4,5 % | 129 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Bergum Invest AS; Bergum Invest AS | 4,5 % | 129 738 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Ef Invest AS | 4 % | 116 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Ef Invest AS | 4 % | 116 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Skips AS Pelagos | 2,7 % | 78 800 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Rorabu AS | 2,2 % | 63 806 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Evr Invest AS → Evr Holding AS → Rorabu AS | 2,2 % | 63 806 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Skips AS Pelagos → Cricorcagu AS | 0,7 % | 19 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Skips AS Pelagos → Cricorcagu AS | 0,7 % | 19 700 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 264 kr
Hendelser i eierkjeden
- EVR INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i VÆRLEBUKTA BOLIGUTVIKLING AS i 2025.
- EVR NORGE AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EVR HYLLE 1 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i EVR HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 10,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Øst Eiendom ST. Mariesgate 42 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.