Anslag · inntektsår 2025
Intakt Bilskade Gauldalen AS
Org.nr. 921902700 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Midtre Gauldal
Aksjene i Intakt Bilskade Gauldalen AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 400 000 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Intakt Bilskade Gauldalen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 574 258 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 764 826 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 217 299 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Intakt Bilskade Gauldalen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 574 258 kr. Bankinnskuddene falt med 235 934 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 879 201 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Intakt Bilskade Gauldalen AS?
Intakt Bilskade Gauldalen AS eies til slutt av Personlig eier A (11,3 % gjennom Huus Bil AS), Personlig eier B (11,3 % gjennom Huus Bil AS), Personlig eier C (8,8 % gjennom Støren Bilsenter AS → Svartøya 6 AS → Marg Holding AS), Personlig eier D (5,8 % gjennom Støren Bilsenter AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → Bjørn Krogstad AS) og Personlig eier E (5,8 % gjennom Støren Bilsenter AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → John Olav Krogstad AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Intakt Bilskade Gauldalen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Huus Bil AS | 11,3 % | 45 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Huus Bil AS | 11,3 % | 45 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Støren Bilsenter AS → Svartøya 6 AS → Marg Holding AS | 8,8 % | 35 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Støren Bilsenter AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → Bjørn Krogstad AS | 5,8 % | 23 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Støren Bilsenter AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → John Olav Krogstad AS | 5,8 % | 23 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Støren Bilsenter AS → Krogstad Bil Holding AS → Krogstad Fam Holding AS → Torstein Krogstad AS | 5,8 % | 23 100 kr | 0 kr |
| Gaak Holding AS gjennom Intakt Bilskade Trondheim AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Kverneland Mobility AS → Kverneland Investering AS → Gaak Invest AS | 4,5 % | 18 165 kr | – |
| Bertel O. Steen Holding AS gjennom Intakt Bilskade Trondheim AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS | 3,9 % | 15 474 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Intakt Bilskade Trondheim AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → Motor-Trade Holding AS → Frithjof Anderssen Invest AS | 3,9 % | 15 474 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Huus Bil AS | 3,8 % | 15 000 kr | 0 kr |
| Gjøvaag Investment AS gjennom Intakt Bilskade Trondheim AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS | 3 % | 11 827 kr | – |
| Gjensidigestiftelsen gjennom Intakt Bilskade Trondheim AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Gjensidige Forsikring ASA | 2,8 % | 11 313 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Støren Bilsenter AS | 1,8 % | 7 000 kr | 0 kr |
| GN Invest AS gjennom Intakt Bilskade Trondheim AS → Intakt Midt AS → Intakt Bilskade Drift AS → Intakt Bilskade Holding AS → MCG AS → Frydenbø Automotive AS → Frydenbø Group AS → Frydenbø Investment AS | 1,6 % | 6 330 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Støren Bilsenter AS | 1,4 % | 5 600 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 500 000 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 400 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- INTAKT BILSKADE TRONDHEIM AS delte anslagsvis ut 6,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,4 mill. kr).
- INTAKT MIDT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE MOLDE AS i 2025.
- INTAKT MIDT AS gikk fra 40,1 % til 0 % av aksjene i INTAKT BILSKADE HELGELAND AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INTAKT BILSKADE DRIFT AS økte med 92,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STØREN BILSENTER AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,8 mill. kr).
- INTAKT BILSKADE GAULDALEN AS delte anslagsvis ut 764 826 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (30 313 kr) pluss årsresultatet 2024 (740 083 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5 570 kr).
- INTAKT BILSKADE TRONDHEIM AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i INTAKT MIDT AS falt med 3,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eier: Gaak Holding AS
- Eier: Bertel O. Steen Holding AS
- Eier: Gjøvaag Investment AS
- Eier: Gjensidigestiftelsen
- Eier: GN Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.