Anslag · inntektsår 2025
Pilestredet 35 Holding AS
Org.nr. 921892926 · AS
Aksjene i Pilestredet 35 Holding AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 10,2 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 969,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Pilestredet 35 Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 64,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 21,2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 24,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Pilestredet 35 Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 44,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3,7 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 22 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 17,1 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 968,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10,6 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 10,6 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pilestredet 35 Holding AS?
Pilestredet 35 Holding AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (13 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Anders Berggren (5,2 % gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pilestredet 35 Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mads Mortensen gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 36 % | 349,3 mill. kr | 3,8 mill. kr |
| Anders Kristoffer Malling gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13 % | 125,9 mill. kr | 1,3 mill. kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13 % | 125,9 mill. kr | 1,3 mill. kr |
| Peter Tidemand Malling gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 13 % | 125,9 mill. kr | 1,3 mill. kr |
| Anders Berggren gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,2 % | 50,4 mill. kr | 515 630 kr |
| Torjus Mykland gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS. Eier også aksjer i Hugin AS (23,17 %) | 5 % | 48,5 mill. kr | 494 741 kr |
| Didrik Christian Brager Carlsen gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS. Eier også aksjer i Rosenlund & Co AS (under 0,01 %) | 5 % | 48,5 mill. kr | 494 741 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 2,6 % | 25,2 mill. kr | 238 665 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 2,6 % | 25,2 mill. kr | 238 665 kr |
| Personlig eier A gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS | 1,3 % | 12,6 mill. kr | 108 293 kr |
| Personlig eier B gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 1,3 % | 12,6 mill. kr | 108 293 kr |
| Personlig eier C gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS | 1 % | 9,7 mill. kr | 79 317 kr |
| Personlig eier D gjennom Malling Core Plus Ii Holding AS → Malling Core Plus Ii AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS | 1 % | 9,7 mill. kr | 79 317 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mrd. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 969,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 10,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 10,6 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PILESTREDET 35 HOLDING AS falt med 30 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- UNION CORE PLUS FUND I HOLDING AS gikk fra 91,7 % til 0 % av aksjene i PILESTREDET 35 HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PARETO AS gikk fra 8,2 % til 0 % av aksjene i PILESTREDET 35 HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS økte med 4,3 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 80,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING CORE PLUS II AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (30,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II AS økte med 4,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II AS steg fra 3,9 mill. kr i 2024 til 33,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PILESTREDET 35 HOLDING AS falt med 79 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SVEIN STØLE gikk fra 8,2 % til 0 % av aksjene i PILESTREDET 35 HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS steg fra 256 kr i 2023 til 2,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MALLING CORE PLUS II AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING CORE PLUS II AS steg fra 256 kr i 2023 til 3,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Pilestredet 35 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.