Anslag · inntektsår 2025
Superstage AS
Org.nr. 921884087 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Bergen
Aksjene i Superstage AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6 041 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Superstage AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 37 401 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Superstage AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 37 401 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Superstage AS?
Superstage AS eies til slutt av Gambitx LLC (16,8 % gjennom Entech Solutions AS), Personlig eier A (16,8 % gjennom Entech Solutions AS → Geir Stokke AS), Personlig eier B (16,8 % gjennom Entech Solutions AS → GT Development AS), Personlig eier C (16,8 % gjennom Entech Solutions AS → Jool Invest AS) og Personlig eier D (8,6 % gjennom Entech Solutions AS → Maxmilliam AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Superstage AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gambitx LLC gjennom Entech Solutions AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 16,8 % | 1 014 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Entech Solutions AS → Geir Stokke AS | 16,8 % | 1 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Entech Solutions AS → GT Development AS | 16,8 % | 1 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Entech Solutions AS → Jool Invest AS | 16,8 % | 1 014 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Entech Solutions AS → Maxmilliam AS | 8,6 % | 517 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Entech Solutions AS → Maxmilliam AS | 8,2 % | 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Entech Solutions AS → Tgu Holding AS | 4,6 % | 278 kr | 0 kr |
| Pedro Sucupira Do Rego Maciel gjennom Entech Solutions AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,4 % | 264 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Entech Solutions AS → Carest AS | 1,8 % | 111 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Entech Solutions AS | 1,8 % | 111 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Entech Solutions AS → Monar Invest AS | 0,9 % | 57 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Entech Solutions AS → Kjeller Holding AS | 0,9 % | 56 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Entech Solutions AS → Ka Holding AS | 0,5 % | 28 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Entech Solutions AS → KJJ Holding AS | 0,5 % | 28 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Entech Solutions AS → Incita Invest AS | 0,3 % | 16 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7 551 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6 041 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GT DEVELOPMENT AS delte anslagsvis ut 980 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (470 301 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,6 mill. kr).
- MAXMILLIAM AS delte anslagsvis ut 637 499 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (499 550 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (865 409 kr).
- TGU HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (29,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (236 783 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,4 mill. kr).
- ENTECH SOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14 mill. kr).
- GEIR STOKKE AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (756 804 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,6 mill. kr).
- Finansinntektene i GEIR STOKKE AS steg fra 212 559 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GT DEVELOPMENT AS delte anslagsvis ut 900 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,1 mill. kr).
- Finansinntektene i GT DEVELOPMENT AS steg fra 78 228 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i JOOL INVEST AS steg fra 2 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TGU HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (29,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.