Anslag · inntektsår 2025
Bosk Portefølje Ii AS
Org.nr. 921818548 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Lørenskog
Aksjene i Bosk Portefølje Ii AS gir de 38 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 187 481 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Bosk Portefølje Ii AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 121 337 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 45 914 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bosk Portefølje Ii AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 140 139 kr. Bankinnskuddene økte med 111 973 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 159 042 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bosk Portefølje Ii AS?
Bosk Portefølje Ii AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), Personlig eier B (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), Personlig eier C (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bosk Portefølje Ii AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 7,3 % | 13 772 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 6,9 % | 12 915 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,9 % | 12 907 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 8 250 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 7 921 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 7 921 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 3,8 % | 7 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS | 3,8 % | 7 168 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS | 3,6 % | 6 697 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,4 % | 6 456 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS | 2,8 % | 5 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 5 280 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 5 280 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 5 280 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS | 2,5 % | 4 650 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 234 351 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 187 481 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BERTEL O. STEEN KAPITAL AS delte anslagsvis ut 721,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (171,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (550,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS falt med 31 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS steg fra 95,2 mill. kr i 2024 til 554,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- AS BEMACS delte anslagsvis ut 35,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (186,5 mill. kr).
- Finansinntektene i AS BEMACS steg fra 232 131 kr i 2024 til 35,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TEKAS AS delte anslagsvis ut 202,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (212,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TEKAS AS økte med 174,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MAEMA AS delte anslagsvis ut 10,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (173,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (404 080 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (163,8 mill. kr).
- MAEMA AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i TORKAP AS i 2025.
- BERTEL O. STEEN KAPITAL AS delte anslagsvis ut 125 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (209 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (87,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (171,3 mill. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS steg fra 11,5 mill. kr i 2023 til 95,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MAEMA AS økte med 9,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.