Anslag · inntektsår 2025
Marlu AS
Org.nr. 921795173 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tromsø
Aksjene i Marlu AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 2 740 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Marlu AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 19,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, så avkastningen er 31,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Marlu AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 114 080 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Marlu AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 322 625 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (102 572 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 77 888 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 63 759 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Marlu AS?
Marlu AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Storheia 1 AS → Insi AS), Personlig eier B (12,8 % gjennom Storheia 1 AS → Siben Invest AS → Bensi Holding AS), Personlig eier C (10 % gjennom Tromsø Bakeri Holding AS), Personlig eier D (10 % gjennom Tromsø Bakeri Holding AS) og Personlig eier E (10 % gjennom Tromsø Bakeri Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Marlu AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Storheia 1 AS → Insi AS | 25 % | 2 mill. kr | 2 740 kr |
| Personlig eier B gjennom Storheia 1 AS → Siben Invest AS → Bensi Holding AS | 12,8 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tromsø Bakeri Holding AS | 10 % | 814 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tromsø Bakeri Holding AS | 10 % | 814 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tromsø Bakeri Holding AS | 10 % | 814 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tromsø Bakeri Holding AS | 10 % | 814 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Tromsø Bakeri Holding AS | 10 % | 809 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Storheia 1 AS → Siben Invest AS → Ampa Holding AS | 6,1 % | 498 324 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Storheia 1 AS → Siben Invest AS → Cabe Holding AS | 6,1 % | 498 324 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 63 759 kr
Hendelser i eierkjeden
- TROMSØ BAKERI HOLDING AS delte anslagsvis ut 525 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (397 230 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.