Anslag · inntektsår 2025
Safedesign AS
Org.nr. 921684266 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Oslo
Aksjene i Safedesign AS gir de 35 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Safedesign AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Safedesign AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 758 407 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 108 411 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 315 162 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Safedesign AS?
Safedesign AS eies til slutt av Personlig eier A (70,4 % gjennom Emcs Holding AS), Personlig eier B (11,5 % gjennom Omstart AS), Personlig eier C (3,6 %), Personlig eier D (1,4 % gjennom Koa Solutions AS) og Personlig eier E (1,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safedesign AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Emcs Holding AS | 70,4 % | 794 733 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Omstart AS | 11,5 % | 130 064 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 3,6 % | 40 620 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Koa Solutions AS | 1,4 % | 15 636 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 1,1 % | 11 873 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 1 % | 11 709 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mai Investments AS → Duam Holding AS; Duam Holding AS | 1 % | 11 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,9 % | 10 587 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bonnevie AS | 0,7 % | 7 498 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mai Investments AS | 0,6 % | 6 848 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,6 % | 6 848 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Thefactory Angels Vi AS → Inchange AS | 0,5 % | 5 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,5 % | 5 492 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Yolt AS | 0,5 % | 5 492 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Daytona Invest AS | 0,5 % | 5 103 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i THEFACTORY AS økte med 10,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i THEFACTORY AS steg fra 335 843 kr i 2024 til 4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THEFACTORY AS gikk fra 22,5 % til 0,8 % av aksjene i THEFACTORY ANGELS VII AS i 2025.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.