Anslag · inntektsår 2025
Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS
Org.nr. 921570031 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Nærøysund
Aksjene i Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,45 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 146 233 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 44 419 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 146 233 kr. Bankinnskuddene økte med 1,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 36 088 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 18 817 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 22 432 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS?
Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS eies til slutt av Personlig eier A (12,6 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Personlig eier B (12,6 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Personlig eier D (12,5 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS) og Personlig eier E (9,5 % gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ottersøya Maritime Næringspark Bygg 5 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 12,6 % | 505 473 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 12,6 % | 505 473 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 12,5 % | 499 443 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 12,5 % | 499 443 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS | 9,5 % | 381 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → LLD Invest AS | 9,5 % | 381 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → RKD Invest AS | 9,5 % | 381 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS | 9,5 % | 381 254 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Moen Industrier AS → Havgløtt AS | 4,7 % | 188 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Moen Industrier AS → Investiaq AS → Kleiv Kapital AS; Moen Industrier AS → Circulariaq AS → Nutriaq AS → Investiaq AS → Kleiv Kapital AS | 2,4 % | 97 749 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Moen Industrier AS → STT Invest AS | 1,5 % | 58 585 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS | 0,9 % | 34 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS | 0,9 % | 34 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → Circulariaq AS → Nutriaq AS → Innovakapital AS; Moen Industrier AS → Circulariaq AS → Nutriaq AS → Innovakapital AS | 0,5 % | 18 366 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Moen Industrier AS → Sandnes Transport og Terminal AS → for AS → Hiller Invest Ii AS | 0,2 % | 8 072 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 22 432 kr
Hendelser i eierkjeden
- MOEN-GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OTTERSØYA MARITIME NÆRINGSPARK BYGG 5 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- RODO INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- MEKON GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OTTERSØYA MARITIME NÆRINGSPARK BYGG 5 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MOEN INDUSTRIER AS økte med 58,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MOEN INDUSTRIER AS steg fra 8,1 mill. kr i 2023 til 103,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i CIRCULARIAQ AS i 2024.
- RODO INVEST AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
- RKD INVEST AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (10 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr).
- Finansinntektene i HAVGLØTT AS steg fra 445 416 kr i 2023 til 8,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAVGLØTT AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i TORGKVARTALET AS i 2024.
- HAVGLØTT AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.