Anslag · inntektsår 2025
Kurillvegen 9 AS
Org.nr. 921480660 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Kurillvegen 9 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 3 898 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 23,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kurillvegen 9 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −6,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,75 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Kurillvegen 9 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 27,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (28,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 215 295 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Kurillvegen 9 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 27,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 59,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 346 356 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 196 467 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 215 295 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kurillvegen 9 AS?
Kurillvegen 9 AS eies til slutt av Swisspartners Versicherung AG (9,8 % gjennom Sealog Eiendomsinvest AS), Personlig eier A (8,5 % gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → 28224 Viking AS), Personlig eier B (8,5 % gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → AS Ramses), Von Tangen & Sons LTD NUF (7,8 % gjennom Sealog Eiendomsinvest AS) og Matos Invest Aps (4,2 % gjennom Sealog Eiendomsinvest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kurillvegen 9 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Swisspartners Versicherung AG gjennom Sealog Eiendomsinvest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 9,8 % | 2,3 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → 28224 Viking AS | 8,5 % | 2 mill. kr | 1 949 kr |
| Personlig eier B gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → AS Ramses | 8,5 % | 2 mill. kr | 1 949 kr |
| Von Tangen & Sons LTD NUF gjennom Sealog Eiendomsinvest AS | 7,8 % | 1,8 mill. kr | – |
| Matos Invest Aps gjennom Sealog Eiendomsinvest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,2 % | 977 450 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Hein Holding AS | 2,7 % | 631 433 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Stavern Helse og Forvaltning AS | 2,7 % | 630 918 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Stavern Helse og Forvaltning AS | 2,7 % | 630 918 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Arvo Invest AS | 2,6 % | 598 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Rams AS | 2,5 % | 586 470 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Arvo Invest AS | 2,5 % | 580 605 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Arvo Invest AS | 2,5 % | 580 605 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Øylaks Drift AS → Imis Holding AS | 2,4 % | 542 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Øylaks Drift AS → Rmisund Holding AS | 2,4 % | 542 485 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sealog Eiendomsinvest AS → Ing. S. Onarheim AS | 2,3 % | 540 472 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 28,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 23,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 215 295 kr
Hendelser i eierkjeden
- OSLO AIRPORT CITY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KURILLVEGEN 9 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SEALOG EIENDOMSINVEST AS økte med 156,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ARVO INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RS TROMMELSERVICE AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO HANDY AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA SUPPLIER AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i AECOM ENGINEERING TECHNOLOGY SERVICES AS i 2025.
- STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 53 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (334,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (98,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (379,5 mill. kr).
- STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA IMMUNOTHERAPY AS i 2025.
- ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 4,6 % til 0 % av aksjene i KOKSTADFLATEN EIENDOMSINVEST AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KURILLVEGEN 9 AS økte med 28,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STAVERN HELSE OG FORVALTNING AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.
- ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i HJELVIK MATFISK AS i 2024.
- ØYLAKS DRIFT AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NORDIC CHEMTANKERS AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.