Anslag · inntektsår 2025
El & Sport AS
Org.nr. 921270461 · AS · Detaljhandel med elektriske husholdningsapparater · Smøla
Aksjene i El & Sport AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener El & Sport AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,27 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i El & Sport AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 228 684 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 17 924 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med El & Sport AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 228 684 kr. Bankinnskuddene falt med 649 755 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (14 653 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 987 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 9 108 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier El & Sport AS?
El & Sport AS eies til slutt av Personlig eier A (40,2 %), Personlig eier B (17,2 %), Personlig eier C (11,4 %), Personlig eier D (6,4 % gjennom Smøla Trelastlager AS → Smøla Holding AS → Alftu AS) og Personlig eier E (6,4 % gjennom Smøla Trelastlager AS → Smøla Holding AS → Eivika AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av El & Sport AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 40,2 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 17,2 % | 459 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 11,4 % | 304 467 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Smøla Trelastlager AS → Smøla Holding AS → Alftu AS | 6,4 % | 170 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Smøla Trelastlager AS → Smøla Holding AS → Eivika AS | 6,4 % | 170 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Smøla Trelastlager AS → Smøla Holding AS → Jantu AS | 6,4 % | 170 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Smøla Trelastlager AS → Smøla Holding AS → Melknes AS | 6,4 % | 170 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nelvik Invest AS | 5,6 % | 149 563 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9 108 kr
Hendelser i eierkjeden
- SMØLAMAT AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,1 mill. kr).
- SMØLAMAT AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.